Wpisy z tagiem: Siekierki

niedziela, 25 stycznia 2015
Metro pod hangarem gocławskim...
Moją koncepcję metra przez Gocław już pokazywałem wielokrotnie. Ponieważ jednak zajmujemy się i hangarami warto pokazać przejście tunelu w tej okolicy bliżej. Za stacji Kępa Gocławska (inne możliwe nazwy to Orlik i Meissnera.), pod ulicą Meissnera tunel przechodziłby właśnie pod hangarem północnym, a następnie pod Wałem Miedzeszyńskim.
piątek, 16 stycznia 2015
Stacja metra Kępa Gocławska
Skoro już jesteśmy na Gocławiu, w okolicach hangarów polotniskowych, to można więcej powiedzieć na temat przebiegu metra w tej okolicy. Oczywiście pamiętając o pochodzeniu obecnego projektu, tak bronionemu przez Ratusz, prezydentów oraz samego dyrektora Reksnisa. Poświęcają oni swój autorytet obronie czegoś tak bardzo złego, lekceważąc to, co przecież na tym blogu i nie tylko jest pisane od lat. Po prostu kpią sobie z fachowej oceny, nawet nie zdając sobie trudu, żeby używać jakichś argumentów. Jest to możliwe tylko dlatego, że widzą, że brak jest sił społecznych i fachowych zdolnych obalić te rzeczy. Umożliwia to przepychanie kolanem śmieciowych projektów, żeby potem opowiadać bajkę o tym jak zmieniają Warszawę. Jak pisałem – zmieniać można na lepsze, ale też na gorsze, więc takie hasło to bzdura. Świadczy o sposobie traktowania wyborców, którzy i tak wybiorą, bo małe pojęcie mają.
wtorek, 25 września 2012
Most Strasburski – czyli grochowsko-siekierkowski można tak nazwać.
Niektórzy twierdzą, że im się nazwa most Strasburski nie podoba. Powody mogą być oczywiście różne – co zresztą można było prześledzić w czasie nadawania nazwy mostowi Skłodowskiej. Tutaj sytuacja jest taka, że zdawano sobie sprawę z prowizoryczności nazwy Siekierkowski, bo przecież był nawet konkurs na nazwę związaną z wejściem Polski do Unii Europejskiej, ale jak zwykle, wszystko się rozjechało w niepamięci. Po prostu brak mechanizmów pilnowania spraw, żeby nie ginęły one w czasie zmian kadencji w niepamięci. Może się wydawać, że ulica Nowolazurowa, Nowoczerniakowska, czy Nowowiatraczna ozdobią plany Warszawy, tak jak i Grochów jest Nowopragąpydy, „bo się ludzie przyzwyczaili”. Do nazwy projektowej, całkiem byle jakiej.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl