Wpisy z tagiem: trasa siekierkowska

poniedziałek, 25 listopada 2013
Ulica Tadeusza Rolskiego krok dalej
Spieszę powiadomić, że otrzymaliśmy pismo z Ratusza w sprawie propozycji nadania nazwy części ulicy Międzyborskiej imienia Tadeusza Rolskiego. Nie będę powtarzał jego treści gdyż je publikuję. Dobrze, że nazwa została przyjęta do realizacji. Mam nadzieję też, że będzie to na Gocławiu, części naszej dzielnicy poświęconej lotnictwu. Trzeba pamiętać, że Pułkownik mieszkał w naszej dzielnicy na Grochowie, gdzie też jest ulica Przeworska poświęcona jego miastu rodzinnemu.
wtorek, 25 września 2012
Most Strasburski – czyli grochowsko-siekierkowski można tak nazwać.
Niektórzy twierdzą, że im się nazwa most Strasburski nie podoba. Powody mogą być oczywiście różne – co zresztą można było prześledzić w czasie nadawania nazwy mostowi Skłodowskiej. Tutaj sytuacja jest taka, że zdawano sobie sprawę z prowizoryczności nazwy Siekierkowski, bo przecież był nawet konkurs na nazwę związaną z wejściem Polski do Unii Europejskiej, ale jak zwykle, wszystko się rozjechało w niepamięci. Po prostu brak mechanizmów pilnowania spraw, żeby nie ginęły one w czasie zmian kadencji w niepamięci. Może się wydawać, że ulica Nowolazurowa, Nowoczerniakowska, czy Nowowiatraczna ozdobią plany Warszawy, tak jak i Grochów jest Nowopragąpydy, „bo się ludzie przyzwyczaili”. Do nazwy projektowej, całkiem byle jakiej.
niedziela, 17 października 2010
Autobusowa linia okólna 123
Warto napisać to i owo na temat naszej grochowsko-praskiej linii okólnej 123. Poprzednia linia o tym numerze istniała na Pradze prawdziwej, po czym została zlikwidowana (przebieg można ustalić w materiałach historycznych). W informatorze z 1979 roku nie ma już jej. Gdy powstały połączenia uliczne między dzielnicami funkcjonalnymi Saska Kępa, Gocław i Grochów powstała konieczność skomunikowania ich między sobą oraz z Dworcem Wschodnim, Kamionkiem centrum Grochowa-nie-Pragi-Pd. (Rondo Wiatraczna) i Pragą prawdziwą. Powstała linia okólna typu C (nie zamknięta). Do oznaczenia linii wykorzystano powtórnie numer 123.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl