Wpisy z tagiem: Rembertów

niedziela, 24 września 2017
Setna rocznica Niepodległości bez Paderewskiego?
Zwracam się tym razem do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz i burmistrza Tomasza Kucharskiego, którzy od lat udają, że niczego nie piszę na żaden temat (nawet mnie nie ma) i podobno są świetni jako zarządcy Warszawy... Wasi ludzie, którzy wypisują do mnie różne absurdalności (na wasze polecenie) lub starają się nie dopuszczać do Was moich pism robią najgorszą robotę, bo powodują trwanie wszelkich błędów. Ich rozwiązanie bywa niemożliwe, a jeśli już to zawsze zbyt późno i w zdeformowanej formie. Eksperci zamieszkali na obszarze powinni być znani i wykorzystywani przez władzę, a nie lekceważeni. Władza ma służyć prawdzie i jakości na niej opartej, a nie swoim manipulacjom wyborczym.
wtorek, 22 kwietnia 2014
Metro M2 a system kolei aglomeracyjnej u nas
Przemilczane jest to, że linia M2 będzie faktycznie kolejną linią systemu kolejowego w dzielnicy prawobrzeżnej. Nawet nie wspomina się o tym, przecież takie umiejscowienie stacji metra Stadion miało spowodować powstanie tu węzła komunikacji kolejowej. Oczywiście nadal uważam, że stacja tu to nieporozumienie, a projektowanie do niej odgałęzienia grochowskiego to skandal i marnotrawstwo pieniędzy tak inwestycyjnych, jak i potem eksploatacyjnych. Jest to resztka projektu trzeciej linii zaprojektowanej przez ludzi, którzy nie mieli pojęcia o wykorzystaniu kolei w mieście, a ponieważ wtedy skm nie było, więc traktowali ją marginalnie. Przez lata nikt tego nie zweryfikował i nadal chce się tworzyć jajeczko częściowo nieświeże. ------------------- Zachęcam: EKSPLOATYKA - TEROTECHNIKA
sobota, 01 maja 2010
Prawobrzeżna nonszalancja nazewnicza
Wydawać by się mogło, że podniesienie przez nas (poniekąd dużo ludzi) tego tematu już dość dawno pozwoliło zrozumieć o co chodzi przede wszystkim tym, którzy powinni to rozumieć. Niestety, nonszalancja nazewnicza trwa, a złe wzorce są rozpowszechniane np. w gazecie dzielnicowej. Przykro pisać, ale przy okazji pożegnania zmarłych działaczy dano tam wielki tytuł: Praga będzie pamiętać, po czym z tekstu wynika, że Praga to Praga, Rembertów i Wesoła (sic!!!!). Jak się można domyślać temat przywrócenia naszej dzielnicy nazwy Grochów jest celowo wyciszany przy różnych okazjach. Może to być niestosowny felietonik z cyklu Co tam panie na Pradze…, gdzie powtórzono dla pewności ww. bzdury. Ja muszę tu zauważyć, że praktycznie wszystkie projekty, którym lideruję są oprotestowywane, a nawet wyśmiewane…. Potem okazuje się jednak, że rację to miałem.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl