Wpisy z tagiem: al Waszyngtona

poniedziałek, 31 lipca 2017
Nowe wskaźniki kierunkowe w tunelach pod ulicami dzielnicy
Na równoległym blogu Eksploatyka-Terotechnika zamieściłem felietonik o nowych błędach, jakie tam popełniono.
poniedziałek, 24 lipca 2017
Znów euforyczno-naiwne zachwyty nad tramwajem "na Gocław"
Tym razem w związku z oddaleniem protestów niektórych organizacji przez kolegium odwoławcze. Jest to efekt m. in. tego, że niemożliwe jest zjednoczenie sił i znów każdy sobie rzepkę skrobie. Oczywiście nie jest pewne, że w przeciwnym przypadku Kolegium by podjęło inna decyzję...
środa, 04 stycznia 2017
To Tramwaje Warszawskie park liniowy zrobią, czyli wydłubany rodzynek
Dziś z radia dowiedziałem się wśród zachwytów nad decyzją środowiskową w sprawie tramwaju przez działki, że Tramwaje wzdłuż linii urządzą park linowy... Mało nie pękłem ze śmiechu:, bo to kolejny niesystemowy rodzynek wydłubany z tego co piszę, jako pozór wpływu konsultacji.
poniedziałek, 14 listopada 2016
Wniosek o przywrócenie nazwy Park Paderewskiego
W związku z setną rocznicą wejścia większości terenów naszej dzielnicy do Warszawy oraz ze zbliżającą się setną rocznicą niepodległości wnosimy o przywrócenie Parkowi Skaryszewskiemu im. Ignacego Paderewskiego nazwy Park Paderewskiego. Ignacy Jan Paderewski (wygrał niepodległość na fortepianie) to jeden z najważniejszych ludzi naszej historii i powinien być odpowiednio uczczony.
sobota, 06 lutego 2016
Trasa Tysiąclecia Starzyńskiego. (2)
W stronę Pragi ciąg ulic miał biec po trasie ul. Bliskiej, pod albo nad Dworcem Wschodnim, który wtedy był rozlany na całą szerokość dzisiejszej ulicy Kijowskiej, na tyłach dzisiejszego bloku o adresie Al. Tysiąclecia, zbieg ulic Radzymińskiej i Kawęczyńskiej, przez tereny dworca Wileńskiego, czynszową i Kowelską do 11 Listopada. I to już koniec. Tego typu ciąg ulic był wtedy oczywisty. Był też zaledwie naszkicowany. Jak widać nie mógł być on częścią żadnej obwodnicy. Nie planowano wtedy likwidacji lotniska Gocław za parę lat, tylko jego rozbudowę, nawet jako komunikacyjnego podobno. Samo to pokazuje, że cały ten rejon był traktowany jako przedmieście, które to słowo pojawia się często we wspomnieniach.
środa, 03 czerwca 2015
Euforia tramwajowa po raz kolejny: ratusz lekceważy
Ratusz lekceważy, bo nie rozumie widać o czym piszę tu i nie tylko od lat. Oznacza to, że tak wyglądają nie tylko konsultacje, ale i szacunek dla ekspertów i działaczy. Ratusz nie wie, że pełni rolę kierownika eksploatacji wszystkie projekty powinny być częścią tego systemu.
czwartek, 19 czerwca 2014
Tramwajo-działki Waszyngtona – koncepcja do planu miejscowego
Mówienie prawdy i to jeszcze profesjonalnej przeze mnie spotyka się często z niezrozumieniem, a nawet agresją z różnych stron, jak pisałem. Ci sami zresztą ludzie chcą mieć tanie miasto i dobrych urzędników na stanowiskach. Niestety, wspierają tych, którzy u władzy utrzymują się za pomocą manipulacji i lekceważenia prawdy, a nie za pomocą profesjonalnego pilnowania prawdy. Tak więc trzeba rozszerzyć wiedzę wszystkich, żeby wymiana myśli nie odbywała się na poziomie dobry-niedobry ten RW.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl