Wpisy z tagiem: ul Tysiąclecia

środa, 06 marca 2013
Praska wiązka komunikacyjna
Uzupełniając poprzedni felieton: aby uzmysłowić, także sobie jak powinna wyglądać praska wiązka komunikacyjna, której bieg wymusza faktycznie kolejowa linia obwodowa (nadwiślańska) biegnąca w większej części po nasypie, spróbowałem sobie to naszkicować. nawet chciałem to zrobić dość elegancko, w miarę posiadanych możliwości.
piątek, 01 marca 2013
Projekty prasko-grochowskie, czyli sklejanka
Analizują system eksploatacyjny dzielnicy grochowsko-praskiej już nieraz nadziewałem się na dziwaczności. Jest ona w stadium już integrowania się dzielnic funkcjonalny w jeden organizm śródmieścia wschodniego Warszawy. Nie wystarczy już wstawiać kolejnych domów i osiedli jak w Misu. Konieczne jest spojrzenie naprawdę systemowe. Niestety, nie spełniają tego warunku projekty prezentowane coraz to w postaci wyrwanej z kontekstu.
środa, 14 listopada 2012
Trasa Świętokrzyska, a Michałów i... Kamionek z Grochowem
Nie miałem czasu analizować projektu Trasy Świętokrzyskiej przez Pragę i wierzyłem znów, że jest on robiony z głową. Aż tu nagle dowiedziałem się (Gazeta tak napisała): „Dziwny protest ze Szmulek. Co z Trasą Świętokrzyską? Albo Praga ma pozostać zaściankiem Warszawy, albo sprzeciwiający się budowie prawobrzeżnego odcinka Trasy Świętokrzyskiej mieszkańcy Szmulek zrozumieją, że swoim protestem tylko szkodzą swojej dzielnicy.”
środa, 19 maja 2010
Urbanistyka Kamionka na Grochowie-nie-Pradze-Pd. w kontekście projektów różnych
Spojrzawszy na tę okolicę z góry można sobie wyobrazić jakie zniszczenia tkanki miejskiej są projektowane. A po co? Ano żeby było pod linijkę. Przypomina się historia z carem, który projektował kolej Moskwa-Petersburg za pomocą linijki tylko w jednym miejscu ołówek mu się omsknął na palcu ją trzymającym. I tak też została ona zbudowana. Prawda-nieprawda, ale pokazuje jak to projekt ten jest niedostosowany do środowiska eksploatacji, a zwłaszcza nie wyciągnięto wniosków z tego, że nie będzie przebijania wielkiej trasy, ulicą. Międzynarodową, przez tereny parkowe, między Parkiem Paderewskiego i Bulwarem Stanisława Augusta.
wtorek, 20 kwietnia 2010
Związani z naszą dzielnicą - zginęli pod Smoleńskiem

 

O miejscu tym zamierzałem pisać jako o miejscu elekcji kamionkowskich.

fot. Łukasz Mroczkowski

 

 

Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl