Wpisy z tagiem: Górki Grochowskie

piątek, 28 lutego 2014
Wspomnienia z psucia parku Znicza w 2007 r.
Warto opublikować dziś materiały z tamtych czasów, by pokazać jak zlekceważono nas, działających w interesie społecznym. Nikogo nie obszedł też profesjonalizm. Przypadkowo w sprawach innych też tak jest... Widać tutaj często... Więc kogo wybieramy??? Jak to jest, że prawie nigdy racji nie mam będąc fachowcem??? Kto o tym decyduje? Fachowcy od psucia?
piątek, 10 stycznia 2014
Średnia ważona a park Znicza
Co jakiś czas słyszę, że moje zdanie, że park Znicza (Górki Grochowskie) został zdewastowany w czasie rewitalizacji za 5,5 mln zł. to jest tylko jedno ze zdań, które są podzielone. Otóż zdania zwykle są różne, ale ich waga jest inna. Nie można twierdzić, że ludzie, którzy się nie znają na ogrodnictwie i historii, co oznacza, że lekceważą argumenty z tego zakresu, mają te same walory, co ci, którzy motywują swoje zdanie argumentami z szerokiego zakresu. Otóż w morderczym zapędzie wielu ludzi słabych z matematyki, a pod ich wpływem i inni, usiłuje rządzić metodą „demokratyczną”, czyli szukając jakiegoś tłumu, co ich poprze. Wielokrotnie zwracałem uwagę , że eksploatacja głosowaniowa jest po prostu nieprofesjonalna. „Aby tylko się nikt nie czepiał, bo głosowanie było i jest demokratycznie”. I są jakieś „kwity”. Zamiast wykazywać się wiedzą, pokazuje się papiery wymienione w jakiejś procedurze.
poniedziałek, 05 marca 2012
Herbu sprawa się rozwija
Na naszym profilu na fejsbuku pojawiła się kolejna propozycja herbu dla Grochowa, którą zaprojektował Grochów patriotyczny. Są różne myśli na ten temat. Prosimy dodawać swoje: i myśli i propozycje. Na 100 lat okręgu Grochów (Saska Kępa, Gocław, Kępa Gocławska, Grochów, Górki Grochowskie, Witolin) w Warszawie w 2016 r. możemy zdążyć. Jest z nami kawałek przedwojennej pierwszej Pragi Pd. - Kamionek-Skaryszew oraz Gocławek a właściwie ich części.
czwartek, 01 kwietnia 2010
Forty grochowskie i park Znicza. Podobno zrewitalizowany (taka propaganda).
Jak już napisałem, w naszej dzielnicy były dwa forty twierdzy Warszawa (nazywanie miasta twierdzą to była choroba XIX w., która przeniosła się na II wojnę światową w trochę innym wymiarze: Festung Warschau, Festung Breslau itp.). U nas był to też środek zastraszania miasta (gdzie było wszelkie zło Polski)przez jednego lub drugiego sąsiada. Warszawa została otoczona łańcuchem fortów, które niejednokrotnie nie zostały ukończone. Z dzisiejszej perspektywy to był po prostu głupi i bardzo drogi pomysł, co okazało się bardzo szybko, bo takie forty nie miały żadnego znaczenia dla ruchliwych wojsk. Przeszkadzał rozwojowi miast, a prawobrzeża Warszawy w szczególności. Wystarczy prześledzić jego historię, a można się dowiedzieć jak wydatnie opóźniło to integrację Grochowa-nie-Pragi-Pd. Dziś np. niektórzy uważają za stosowne z perspektywy wrodzonej wyższości blokowisk Gocławia, czy też przedwojennej elegancji Saskiej Kępy, pokpiwać sobie z Kamionka i Grochowa, tak jak wielu przyjezdnych pokpiwa sobie z pokaleczonej – też w ich imieniu - Warszawy.
niedziela, 28 marca 2010
Osiecka tu i tam
Wszyscy wiedzą kto to był Agnieszka Osiecka i na pewno rozpoznają ją na pomniczku na Saskiej Kępie, ale już nie wszyscy wiedzą, że ulica Osiecka jest na Grochowie-Witolinie, pomiędzy Grochowską i Łukowską. Nazwa stara, przedwojenna, ale nabrała trochę innego odcienia dzięki Agnieszce. Obok - na Tarnowieckiej - zresztą jest gimnazjum im. Ireny Sendlerowej. Długo było trzeba się starać, aby nadać imię żyjącej osoby, na fali zainteresowania rozpętanego przez amerykańskie uczennice.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl