Wpisy z tagiem: Sosabowski

środa, 28 września 2016
Park im. gen. Sosabowskiego na Grochowie Wielkim?
25 września w parku Znicza Warszawska Wspólnota Samorządowa zorganizowała piknik historyczny poświęcony rocznicy obrony naszej dzielnicy przez płk. Sosabowskiego i desantu pod Arnhem brygady spadochronowej już generała Sosabowskiego. Kapitulacja Warszawy była 27 września, a operacja Market Garden pod Arnhem 21-26 września, w czasie gdy upadało powstanie warszawskie, którego nie mogli wesprzeć polscy spadochroniarze (decyzja o podjęciu rozmów kapitulacyjnych 29 września 1944 r.). Po drodze dowodził 1 Dywizją Grenadierów we Francji, której poświęcony jest pomnik na rogu ul. Grenadierów i Stanów Zjednoczonych (ten z stopy przedwojennego pomnika lotnika na pl. Unii Lubelskiej).
sobota, 11 czerwca 2016
Historia Dzielnicy Praga Południe – errata (dk.)
Broszurka zawiera bardzo ważne stwierdzenia, że łacha oddzielała Saską Kępę od Pragi, a następnie zmienił się jej charakter w nowoczesną dzielnicę mieszkaniową. To widać dobre strony. Ale jeszcze trzeba przytoczyć jeden błąd zasadniczy.
piątek, 26 marca 2010
Co to jest Notatnik Praski?
Oczywiście coś co dotyczy Pragi Pn. i okolic, stwierdzi większość. Otóż nie: jest to biuletyn okolicznościowy Urzędu Dzielnicy PRAGA PD.!!! Nadtytuł numeru 2/2009 jest" W 70. rocznicę walk na Grochowie. Pod nagłówkiem zaczyna się artykuł pod tytułem: Oni walczyli za Polskę; na Grochowie i pod Arnhem...
Archiwum
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl