Wpisy z tagiem: ul Waszyngtona

niedziela, 10 grudnia 2017
"Tramwaj na Gocław wśród zieleni".
Z zażenowaniem patrzę na to branie pod pic... Taki tytuł ma moja "konsultacja" o tramwaju. Nawet nie oglądam, bo interesują mnie sprawy systemowe, które nie interesują Tramwajów, które nie powinny tego projektować. Zalecam poczytać moje analizy na ten temat.
poniedziałek, 16 marca 2015
Centralna kotłownia grochowska Kicia Kocia traci siedzibę
Okazało się nagle, że do końca miesiąca klubokawiarnia Kicia Kocia musi opuścić swą siedzibę w dawnej kotłowni przy ul. Garibaldiego, na tyłach "grzybków". Musi szukać nowej siedziby.
piątek, 07 października 2011
Kolorowa Praga
Jakby się ktoś pytał co to takiego na tych Szmulkach czy koło cerkwi, to by się pytał źle: Kolorowa Praga to jest kolejny przykład przyprażania nieprawdą naszej dzielnicy, której przysługuje dostojna nazwa Grochów. Pisaliśmy o tym rok temu, ale przecież to Grochów więc grochem o ścianę można. Jest to konsekwentne wmawianie, że zakochać trzeba się w Warszawie na Pradze Pd. (dopisane żółtymi literami więc n ie widać. Poniekąd kontynuuje to "trynd" wielokrotnie opisywany przez nas: już na witrynie Urzędu dzielnicy jest wielkimi literami PRAGA i malutkimi Południe. Jest to technika manipulacji stosowana w wielu miejscach. Dziwić się należy, że Praga Pn., której przysługuje nazwa Praga zgadza się na to.
niedziela, 30 maja 2010
Ulica Saska
Ulica ta, choć pełni rolę ważnego dzielnicowego szlaku komunikacyjnego, jakby jest na uboczu problematyki Grochowa-nie-Pragi-Pd.: Saskiej Kępy konkretnie. Ciarki mnie przeszły, gdy usłyszałem o rozważaniu puszczenia tędy tramwaju z Gocławia, co oczywiście zupełnie zniszczyłoby specyficzny nastrój tej ulicy. Szczęśliwie – ale tylko dla Saskiej - projekt ten upadł. Do dziś można się zastanawiać nad sensem linii tramwajowej wycelowanej w Park Skaryszewski i zygzaczków z tego wynikłych. Był to właściwie jedyny projekt alternatywny w stosunku do tego po prostej – między parkami, po śladzie Międzynarodowej. Innej trasy – przez Kinową w ogóle nie rozważono. Dlaczego? A może MUSI choć dotykać Saskiej Kępy?
środa, 24 marca 2010
Stadion Narodowy X-lecia
Do informacji dezinformacyjnych (jak to brzmi!) można dodać tablicę miejskiego systemu informacyjnego na ul. Waszyngtona, przy Saskiej – Berezyńskiej - Adampolskiej. Tablica ta pokazuje usytuowanie elementów kierunkowych w okolicy Ronda Waszyngtona (jak mawiali niektórzy Rondona Waszyngtona). Cóż ona pokazuje widać na zdjęciu sprzed ropoczęcia remontu ulicy Francuskiej. Teraz mamy informacje „francuskie” na postawionej obok żółtej tablicy: objazd Francuskiej i Paryskiej.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl