Wpisy z tagiem: Stadion Narodowy

czwartek, 26 lutego 2015
Wiceprezydent o III linii metra
Nagle pojawiła się informacja o tym, że prezydent Michał Olszewski wypowiedział się na temat III linii metra... Dla Eurobuild CEE (Central Eastern Europe), a Gazeta Stołeczna przepisała. Przyznam szczerze, że mnie to przeraziło jak mało decydenci wiedzą o tym co się dzieje i co powinno się dziać. Problem jest natury szerszej, więc opiszę to na blogu eksploatyka.pl i w Progress for Poland. Progres to ma być do przodu, a nie do tyłu....
piątek, 17 maja 2013
Jak to z metrem grochowsko-gocławskim bywało...
Oto zamiast się cieszyć, że ktoś o nas pomyślał z tym metrem: w końcu stacja Stadion (Narodowy) buduje się jako rozgałęźna z myślą o zbudowaniu kiedyś wąsa grochowsko-gocławskiego, musimy się troskać o to jaki to bezsensowny projekt się hołubi od lat. Niezależnie od charakteru władz w poszczególnych okresach. Pisałem już o tym parę razy, ale teraz znalazłem wycinek z 2000 roku, gdzie dokładnie pokazano skąd się wziął ten dziwaczny projekt, proponowany teraz jako wąs grochowsko-gocławski linii II. Taka decyzja zapadła w 2006 roku po krytycznych uwagach na temat projektu III linii!
niedziela, 01 lipca 2012
Praskie metro warszawskie...
Usłyszawszy po raz kolejny hasło metro to nie kolej uświadomiłem sobie, że takie myślenie powoduje ogromne koszty, związane z projektowaniem metra jak osobnego systemu, który jak z łaski dotyka czasem kolei, jak tramwaj. A jak nie dotyka to trzeba jakoś tam pomanipulować, żeby choć załapał z jeden dworzec (który można zlikwidować) i dużą ulicę.
czwartek, 09 lutego 2012
Stadion nasz widziałem ogromny!
Onego czasu widziałem, oczyma wyobraźni. Sport specjalnie mnie nie wzrusza, natomiast coś tak dużego w mojej dzielnicy nie może ujść uwadze. W końcu dużo też słychać mimochodem o tym jak to już niedługo... Sztuczne ognie, muzyka, reflektory... I co dalej?
piątek, 09 kwietnia 2010
Na Francuskiej kawiarenka i młot pneumatyczny
Saska Kępa, jak wiadomo to dzielnica ciekawa i specyficzna. Oczywiście legenda przedwojenna tej dzielnicy to nie to, co dzisiaj - wszystko się zmienia - ale na pewno nastrój jej jest niepowtarzalny. Dobrze, że podjęto działania na rzecz doprowadzenia do właściwego stanu ciągu ulicy Francuskiej. Tuż obok trwa budowa Stadionu Narodowego, którego naturalnym zapleczem jest Saska Kępa - tylko przez ulicę. Widać tu jak historyczne granice pomiędzy dzielnicami funkcjonalnymi nie mają znaczenia w takich przypadkach.
środa, 24 marca 2010
Stadion Narodowy X-lecia
Do informacji dezinformacyjnych (jak to brzmi!) można dodać tablicę miejskiego systemu informacyjnego na ul. Waszyngtona, przy Saskiej – Berezyńskiej - Adampolskiej. Tablica ta pokazuje usytuowanie elementów kierunkowych w okolicy Ronda Waszyngtona (jak mawiali niektórzy Rondona Waszyngtona). Cóż ona pokazuje widać na zdjęciu sprzed ropoczęcia remontu ulicy Francuskiej. Teraz mamy informacje „francuskie” na postawionej obok żółtej tablicy: objazd Francuskiej i Paryskiej.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl