Wpisy z tagiem: herb

piątek, 16 marca 2018
Herb dzielnicy w budżecie partycypacyjnym?
W związku z projektem „partycypacyjnym”HERB DLA PRAGI POŁUDNIE miałem zamiar napisać to i owo, zanim zaczęto standardowo wykazywać, że tak naprawdę to nie wiem o co chodzi, że to ego, że to właściwie niepotrzebne... Odezwała się Autorka, do której napisałem na samym początku, czyli dawno. Wymaga to dyskusji szerszej (moje uwagi piszę kursywą w nawiasach po każdym punkcie):
czwartek, 01 lutego 2018
Dworzec Wschodni pl. Burgundzki – koniec trasy
Jak wiadomo nasza dzielnicowa linia okólna 123 (raz-dwa-trzy) ma swoje krańcówki po obu stronach Dworca Wschodniego. Startuje np. z pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a kończy – po jeździe przez Saską Kępę, Gocław, Grochów i Kamionek – na Skaryszewie, na placu przeddworcowym. Znajduje się tam dworzec autobusowy – miejsko-regionalny.
poniedziałek, 29 maja 2017
Wczoraj w parku Kamionkowskie Błonia Elekcyjne
Samorząd dzielnicy Kamionek zorganizował wczoraj doroczną imprezę z okazji rocznicy pierwszej polskiej wolnej elekcji. Jak wiadomo odbyła się ona na "na polach wsi Kamion". Trudno dziś zlokalizować gdzie to się działo i znaczenie nazwy parku jest symboliczne. Zapewne na jego terenie też stały namioty tych co przyjechali. Sama elekcja zapewne odbyła się w okolicy traktu moskiewskiego, a więc dzisiejszej ulicy Grochowskiej...
niedziela, 27 listopada 2016
Herby gminne to jest temat
Co prawda gminą nie jesteśmy, ale teraz dzielnicą gminy-powiatu, ale problem jest analogiczny. Pismo samorządowe Wspólnota pisze o tym jak to wygląda w orzecznictwie sądów administracyjnych.
niedziela, 20 listopada 2016
Nasz herb burgundzki - Kapituła Płocka odzyskała stuletni obraz
Zaginiony w czasie wojny obraz Jana Czesława Moniuszki Wręczenie herbu Kapitule Płockiej przez cesarza Maksymiliana właśnie został odzyskany. Nie sposób nie odnotować tego na tym blogu, bo przecież herb ten odnaleźliśmy i historię jego odtworzyliśmy.
czwartek, 03 listopada 2016
Kalendarz grochowski (nie prasko pd.) Agencji Wszelkich Ubezpieczeń
Właśnie dostałem elegancki kalendarz reklamowy agencji Jerzego Chwedoruka. To o nim pisałem nie raz, że w swoim pomieszczeniu wyeksponował mój projekt herbu. Jakiś czas temu wpadł na pomysł użycia go w kalendarzu. Razem z jego córką pracowaliśmy nad nim. No i jest!
wtorek, 06 października 2015
Przypomnienie głównych naszych - grochowsko-praskich -problemów
Co jakiś czas trzeba dokonać reasumpcji tego, o czym mówimy tu. Nie ma być to tylko gadanie dla gadania, ale realna konsultacja dla władz, które powinny być zadowolone, że je otrzymują. Czy są?
poniedziałek, 06 października 2014
Zrób to sam, czyli róbta co chceta
Dostaliśmy kolejne pismo niby odpowiadające na nasze postulaty wraz z zestawem odbitek odpowiednich przepisów. W każdej innej sprawie byłoby to wskazane, ale tutaj – nie bardzo: w końcu wskazaliśmy zasadnicze błędy i dostarczyliśmy wiedzy. Proponuje się nam też wejście we współpracę z Dzielnicą, o której wiadomo, że nie tylko nie współpracuje, ale robi wbrew . Dzielnica wie od lat o tym, co odkryliśmy i po wstępnym zainteresowaniu zaczęła robić jak wyżej. Zawsze przecież znajdą się tacy co mają w nosie prawdę oraz sens i przegłosują.
niedziela, 11 maja 2014
Jakim prawem!!!!!!!!!!!!???????
Komentarz do informacji o naszym wniosku o doprowadzenie do porządku nazewnictwa dzielnicowego zaczynał się od JAKIM PRAWEM. Zaczynał się tak, jak już dawno nie słyszałem, bo przecież prowadzimy działalność informacyjną, mimo jej sabotowania także przez władze i niektórych działaczy: >Szanowny autorze jakim prawem chce Pan wprowadzić nazwę dla całej dzielnicy nazwę Grochów..to jeśli już to może Skaryszew. Proszę pamiętać że Praga pł..składa sięz różnych odmiennych części jak Saska Kępa, Gocław, Skaryszew czy Kamion. Grochów to zupełnia część i nie powinno się wprowadzać w błąd mieszkańców. <  Pouczający nas (bo przecież to nie jest moja prywatna sprawa)l podpisał się pseudonimem Varsovia, co ma sugerować, jakieś wyższe wiadomości o Warszawie. Nie podpisał się nazwiskiem, bo widać brak mu odwagi.
środa, 02 kwietnia 2014
Podpisy w sprawie zmian niezbędnych przed setną rocznicą okręgu Grochów w Warszawie
Informuję, że przekazałem do ratusza pismo jak niżej w załącznikami, w tym ze wzorem herbu oraz zestawieniem jak doszło do takiego bałaganu nazewniczego. Jeśli ktoś by chciał się dołączyć może złożyć swoje powołując się na to pismo (data 30.). Podkreślam, że chodzi o zgodność z prawdą.
sobota, 01 czerwca 2013
Granica między Kamionkiem i Grochowem
Pewne niejasności w tej sprawie funkcjonują od lat. Jedni twierdzą, że Kamionek sięgał do Podskarbińskiej, a nawet do Siennickiej – inni, że obecna granica jest właściwa. Można powiedzieć, że problem ten wynika z niezbyt starannego nazywania jednostek administracyjnych miasta – cyrkułów, uczastków, okręgów, dzielnic administracyjnych. Początkiem był podział cyrkułu Praga na dwa: Staropraski i Nowopraski, które potem stały się Pragą Pn. i Pd. Mając tę wiedzę, którą zdobyliśmy w czasie naszej działalności możemy zauważyć, że o ile nazwanie pojedynczego cyrkułu prawobrzeżnego Pragą było jak najbardziej właściwe, o tyle automatyczne nazwanie jego połówek Pragami już wtedy nie było dobrym rozwiązaniem. Prawdopodobnie komuś się wtedy spodobało nazwać oba cyrkuły prawobrzeżne Pragami....
piątek, 07 grudnia 2012
Co ma burgund do Kamionka...
Pod takim tytułem kolega Adam Rosiński umieścił relację z mojego (a właściwie naszego) wystąpienia w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym na temat naszego odkrycia herbu Kamiona.
środa, 27 czerwca 2012
Się dowiadujemy...
Oczywiście aby zachować wszelkie formy prawne odnośnie projektowanego przez nas herbu Grochowa-nie-Pragi-Pd. (tak trzeba na razie pisać, żeby nie być posądzonym o pisanie o Grochowie funkcjonalnym) na bazie herbu Kamiona trzeba doprowadzić do uzgodnienia użycia elementów herbu Kapituły Płockiej z tąż Kapitułą, jako że nie jest to twór historyczny.
czwartek, 24 maja 2012
Na razie na tym kończymy wersje herbu
Zrobiliśmy jeszcze jedną wersję, zapowiedzianą w poprzednim felietoniku. Można powiedzieć, że to wystarczy do konkretnego działania. Postaraliśmy się, żeby herb był zgodny z zasadami heraldyki polskiej. Nawet jeśli coś jeszcze trzeba poprawić - to widać z daleka, że nie mamy do czynienia z Pragą, ale z ważnym historycznie obszarem, który własnie jest w stadium integracji...
środa, 23 maja 2012
Po uwagach specjalisty
Skontaktował się z nami Robert Fidura, specjalista w dziedzinie heraldyki i udzielił nam kilku ważnych wskazówek. Bardzo za nie dziękujemy! Paradoksalnie zajmował się on rok temu herbem gminy Młynarze (link dawaliśmy), która też należała do kapituły płockiej. Czyli myśl biegnie w tę samą stronę.
 
1 , 2
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl