Wpisy z tagiem: Poligonowa

piątek, 06 października 2017
Sądowe zaprażanie nieprawdą na Gocławiu
Jak wiadomo sąd okręgowy dla Warszawy wschodniej przygotowuje nowy gmach zakupiony przed kilku laty przy ul. Poligonowej 3. Jak wiadomo ten sąd nosi nazwę dla Warszawy-Pragi pochodzącą z czasów, gdy było wszystko jedno, czyli z czasów komuny. Przewidując tę sytuację pisałem do Sądu i Ministerstwa, że prowadzimy akcję naszą i wypadałoby doprowadzić do porządku nazwy sądów okręgowych dla zachodu i wschodu Warszawy. Jak zresztą w każdej innej sprawie i to nie tylko sądowej po prostu zlekceważono tę informację.
piątek, 13 lutego 2015
Za tramwaj 1, 2, 3... na Gocław.
Swego czasu już pisałem, że puszczanie kaczki w postaci projektu tramwaju, przez działki, na Gocław jest kolejnym przykładem niesystemowego projektowania, do którego dopisuje się niezwykle dobre opinie. Jest to proces taki jak wybory na stanowiska prezesów, którzy na przygotowanych stanowiskach oczekują na ten wyjątkowy przypadek, że ich wybiorą.... Humor i satyra. Jak już pisałem, linie komunikacji prowadzonej (np. szynowej) buduje się szczególnie starannie, gdy koszty infrastruktury tam są duże i trzeba pamiętać bardzo o kosztach przyszłej eksploatacji. Tak więc rozważanie tramwaju, czy metra na Gocław tak jak się to robi teraz (opisałem to szczegółowo) jest czystą amatorszczyzną eksploatacyjną. Nic nie daje widać sam tytuł doktorski, czy też umocowanie w układach. Nie można projektować metodą „przyjdzie kit będzie git”. No nie można. A ci, którzy się na to zgadzają i wypisują cokolwiek na ten temat do ludzi, ponoszą winę drugą.
czwartek, 29 stycznia 2015
Autobus 151 na Gocławiu
Jak wiadomo za dwa dni rusza na Gocławiu linia 151 (kolejna linia z tym numerem) na trasie Rechniewskiego > Nowaka-Jeziorańskiego > Poligonowa > Ostrobramska > Trasa Łazienkowska > Metro Politechnika.Wypada się z tego cieszyć, choć szkoda, że linia nie zaczyna się na pętli Gocław na Bluszczach. Rozumiem, że to wynik "konsultacji", gdzie ulica Rechniewskiego została nazwana uliczką osiedlową... Pisałem o tym.
sobota, 27 grudnia 2014
Uliczki osiedlowe: czyli NIE dla miasta.
W związku z powstaniem nowych ulic w naszej dzielnicy, a szczególnie na Gocławiu, powstały możliwości uzupełnienia sieci komunikacyjnej. Wydawać by się mogło, że jest to naturalne w wielkim mieście, że sieć ma być równomierna i zapewniać ruch wg zasad wynikłych z rozmieszczenia generatorów ruchu, jakimi są miejsca zamieszkania, pracy i handlu, ale też przesiadek. Mieszkający w mieście powinni rozumieć, że tak w mieście jest. W czasie konsultacji mogą wesprzeć fachowców swoimi uwagami i tyle.
niedziela, 02 lutego 2014
Autobusy „poligonowe”
No i patrzę na te dziwne przebiegi autobusów 135 i 311, które stały się dla mnie niedostępne. Na szczęście jeszcze mam siłę dojść do ronda Wiatraczna, bo przecież nie będę płacił pieniężnie i czasowo za te dziwne zygzaczki autobusu 135. Wychodzi jednak, że nie tylko ja marudzę (tak traktowane są moje ekspertyzy eksploatacyjne najczęściej), ale także mieszkańcy Gocławia. Mają oni fajne pomysły! Takie jak wprowadzenie tam autobusu 182, żeby sobie jechać potem na Trasę Łazienkowską.
niedziela, 22 grudnia 2013
Autobusy na Jeziorańskiego i Poligonowej
Został wybrany jeden z wariantów zmian linii autobusowych związanych z budową porządnej jezdni na Poligonowej. Przyznam, że zastanawiam się dlaczego... Za mój projekt mi podziękowano i nawet go nie pokazano publiczności z tego co wiem. Wiem też, że wielu ludziom mój wariant ze zmianą trasy autobusu 123 się podobał. Opisywałem jego zalety i wady robienia zygzakującej linii 135, która definitywnie opuszcza Ostrobramską, na której była już gdy tylko ten odcinek jej istniał. Nie będę więc się powtarzał, bo kto chce przeczyta ten felieton.
sobota, 24 sierpnia 2013
Już wiadomo dokładnie gdzie jest Poligonowa
Swego czasu pisałem o chaosie wokół Poligonowej i chęci nazwania jakiejś Nowopoligonowej ulicą Mirona Białoszewskiego. Mimo sporych studiów na ten temat, jednak nie do wszystkiego doszedłem i popełniłem pewne błędy. Po prostu zestawienie stanu zastanego z przedwojennymi planami wymagało pewnej pracy, której nie byłem w stanie zrobić. Nie jest to jedyny problem, który muszę rozwiązywać, więc proszę o wybaczenie... Od pilnowania prawdy są odpowiednie instytucje i jeden człowiek ich nie zastąpi... Wypadałoby więc zrekonstruować niesprawne organizacje propagujące chaos i nieprawdę za pieniądze podatników.
wtorek, 20 listopada 2012
Nazwy sądów warszawskich
Pismo o poniższej treści być może skłoni do naprawy na razie tego kawałka rzeczywistości Warszawy wschodniej: Niniejszym oficjalnie zwracam uwagę na konieczność zmian nazw sądów warszawskich, szczególnie wobec planowanego przeniesienia sądu dla Warszawy prawobrzeżnej (Warszawa Praga) rzeczywiście na teren, którego dotyczy, który jednak Pragą nie jest. Podobnie nieprawdziwe jest utrzymanie nazwy sądu okręgowego dla Warszawy.
poniedziałek, 12 listopada 2012
Ulica Poligonowa, czyli studium nieprawidłowości cz. II
Skąd była nazwa ul. Lubaszowskiej. Wydaje się, że chodzi o wieś Lubaszowa reklamującej się dziś jako najpiękniejsza miejscowość w Polsce. Czemu była tu ta nazwa projektowana? Być może ludzie stamtąd tu byli? W każdym razie >wioska Lubaszowa należy do najstarszych osad Małopolski. Ślady osadnictwa na tutejszym terenie odkrywają archeologowie od czasów epoki kamiennej, poprzez okres rzymski i wczesnośredniowieczny. Za Bolesława Chrobrego powstała w Lubaszowej „stróżka” czyli gródek, strzegący handlowego szlaku węgierskiego prowadzącego przez Biecz do Bardiejowa. Dziś pozostała po nim jedynie legenda topograficzna. Wzgórze, na którym stał ogródek do dziś nosi nazwę „Zamek”, a część jego podnóża „Podwale”<. Pewną rolę w jej historii odegrała Judyta, wdowa po Władysławie Hermanie, związanym, jak nasz Kamionek - z Płockiem.
czwartek, 08 listopada 2012
Ulica Poligonowa, czyli studium nieprawidłowości cz. I
Ostatnio dowiedzieliśmy się z mediów różnych, że trwa budowa jakiejś ul. Nowopoligonowej, przy której jedna pani uratowała drzewo przed wycięciem. Wydało mi się aż, że numeracja domów jakoś tam nie w porządku i nazwy takiej używa się na określenie przedłużenia Poligonowej od strony początku numeracji, czyli numeru 1 i 2. Nic z tych rzeczy. Po prostu ulica nie miała wygodnego przelotu między Kompasową a Nowaka-Jeziorańskiego (była wręcz zamknięta) i po prostu trzeba ją było udrożnić, budując odpowiednią strukturę ulicy jezdnie, chodniki odpowiednio kształtując.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl