Wpisy z tagiem: Terespolska

niedziela, 15 maja 2016
Stary star przy placu Szembeka
Przy myjni przy Mlądzkiej stoi zabytkowy (tak zarejestrowany!) samochód ciężarowy Star 25. Mało kto kojarzy go z grochowską fabryką samochodów Państwowych Zakładów Inżynierii zbombardowaną w 1939 r. Otóż do PZInż. Przyłączono bankrutującą fabrykę Ursus. Na Grochowie była fabryka samochodów osobowych i półciężarowych , a w Ursusie fabryka samochodów ciężarowych. Jak to było dokładnie trzeba postudiować. W każdym razie w 1939 r. wybudowano samochód PZInż. 713, który z samego wyglądu przypomina samochód Star, przez lata królujący na polskich drogach.
czwartek, 10 grudnia 2015
Sinfonia Varsovia na Grochowskiej, a nasi z Kamionka
Z radością należy odnotować akcję samorządu Kamionka na temat projektu rewitalizacji siedziby Orkiestry. Dlatego nic nie należy mówić tylko opublikować ich pismo. Przedmiotem naszej troski jest przecież ów mur mający ukryć jedyny tego typu zabytek na Grochowskiej.
środa, 03 czerwca 2015
Euforia tramwajowa po raz kolejny: ratusz lekceważy
Ratusz lekceważy, bo nie rozumie widać o czym piszę tu i nie tylko od lat. Oznacza to, że tak wyglądają nie tylko konsultacje, ale i szacunek dla ekspertów i działaczy. Ratusz nie wie, że pełni rolę kierownika eksploatacji wszystkie projekty powinny być częścią tego systemu.
sobota, 30 maja 2015
Metro na Gocław: nie!
Samo używanie takich pojęć jak tramwaj czy metro „na Gocław” trywializuje sprawę i pozwala sądzić przeciętnym ludziom, że problem jest tak prosty jak to określenie. Mają oni często pretensje do tych, którzy pokazują inne parametry sprawy, że niepotrzebnie komplikują. Postrzegają ich jako tych, co im chcą zabrać metro, czy ten tramwaj, co by wypadł koło ich domu... Tymczasem sprawa wymaga projektowania systemowego, czyli umieszczenia dzielnic w kontekście całego miasta. Jest to trudne, ale nie aż tak, żeby nie móc ludziom pokazać, że linie komunikacyjne to są struktury liniowo-sieciowe.
piątek, 17 kwietnia 2015
Tramwaj na Terespolskiej
Pisałem swego czasu o tym, że tramwaj z Gocławia przez Kinową i Terespolską powinien docierać do torów i dalej przez Michałów do ronda Żaba. Wynikło to z analiz systemowych, które – w oparciu o wiedzę na temat systemów eksploatacji – przeprowadziłem. Można je czytać na niniejszym blogu.
poniedziałek, 09 lutego 2015
Syrenka Praska na nie-Pradze
Nasz radny Marek Piotr Borkowski znany jest z ilości interpelacji składanych w ratuszu dzielnicowym Grochowa-nie-Pragi-Pd. Interpelację nr 100 złożył nawiązując jedynie do prac działaczy saskokępiańskich dotyczących spuścizny po autorze rzeźby, który tam mieszkał. Tam pierwotnie stała rzeźba, która trzeba było usunąć w związku z rozebraniem kina Sawa i zabudową placu Przymierza. Trafiła ona przed ratusz dzielnicowy. Nawet nie poruszył działalności naszej, czym dał okazję Burmistrzowi do samodzielnego zauważenia jej. Od samego początku o tym wie przecież, czyli od pięciu lat ponad.
poniedziałek, 17 marca 2014
Symulacja tramwaju przez Kinową jest możliwa autobusami
Ponieważ nie rozważa się tramwaju przez Kinową – nie rozważa się wygenerowania tamtędy potoku pasażerskiego symulującego linię tramwajową, choć jest to już teraz możliwe – zamiast psucia linii 135. Linia 158 wskazuje kierunek myślenia: jest ona od czasu wybudowania wiaduktu nad Trasą Łazienkowską inna w jednym kierunku. Z powodu zbudowania właśnie całej ulicy Poligonowej („Białoszewskiego”). Szczątkowo przypomina ten przebieg linia 311, która jednak w obecnej postaci zasługuje tylko na mały autobus okresowy. Jak nie ma szyn to można dowolnie widać.
wtorek, 20 listopada 2012
Nazwy sądów warszawskich
Pismo o poniższej treści być może skłoni do naprawy na razie tego kawałka rzeczywistości Warszawy wschodniej: Niniejszym oficjalnie zwracam uwagę na konieczność zmian nazw sądów warszawskich, szczególnie wobec planowanego przeniesienia sądu dla Warszawy prawobrzeżnej (Warszawa Praga) rzeczywiście na teren, którego dotyczy, który jednak Pragą nie jest. Podobnie nieprawdziwe jest utrzymanie nazwy sądu okręgowego dla Warszawy.
niedziela, 28 października 2012
Tramwaj Nowa Praga-Michałów-Kamionek-Grochów-Gocław (Gocław-Grochów-Kamionek-Michałów-Nowa Praga) cz. I
Złożyłem w ratuszu pismo do prezydent Warszawy w sprawie przebiegu linii tramwajowej zwanej „na Gocław”. Nie mam możliwości uczestniczyć w poważnej dyskusji na ten temat i zmuszony jestem to robić w ten sposób: pisząc pismo, na które odpowiedź może być taka jak zwykle oraz publikując tutaj rzeczy, które mogą mieć różny los. Odpowiedź taka jak zwykle, czyli traktująca mnie jak pomysłowego petenta, który jednak nie ma racji lub milczenie. Stosy tego typu biurokratycznej korespondencji są dla mnie materiałem analiz, jako przyczyniające się do psucia działań. Nie ma w nich nic ze sztuki epistolarnej, prócz zabiegów formalnych. Autorom często naprawdę się wydaje, że ten styl jest właściwy, zgodny z prawem i grzeczny.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl