Wpisy z tagiem: trasa świętokrzyska

niedziela, 07 stycznia 2018
Prezydencka rocznicowa wrzuta mostowa
Tak naprawdę to zapewne efekt mojej pracy połączony z wzorcem z czasów awantury o most Północny-Skłodowskiej, gdzie PIS ostro się awanturował żeby utrzymać nazwę prowizoryczną jako ludową (ludzie się przyzwyczaili), czego PO miała nie rozumieć. Były i inne tego typu opinie. Ratusz znów chciał uczcić rok Marii Skłodowskiej-Curie.
czwartek, 11 grudnia 2014
Plan PPWK z 1974 r.: początki wędrówki nazw?
Odnalazłem ten plan w czasie porządków i stwierdziłem, że jest tam sporo informacji. M. in. jest już Trasa Łazienkowska, jeszcze kolejka radzymińska, a także dorysowana ołówkiem przeze mnie Trasa Świętokrzyska (widać akurat o niej się mówiło, co to znaczy dziś to wiemy). Mamy więc jeszcze jedne dowód jak to następowało rozpływanie się systemu na planach, nie kontrolowanych przez redaktorów i przez miasto.
środa, 28 maja 2014
List otwarty 5 organizacji ws. (tzw.) Trasy Świętokrzyskiej i przejrzystości miejskich inwestycji.
Artykuł ten i poprzednie proszę traktować jako mój list otwarty i darmowe na razie studium dzielnicowe, którego nie raczyli zrobić powołani do tego i opłacani z naszych podatków. Więcej nie widzą potrzeby takich rzeczy zadowalając się swoim bełkotem doobywatelskim i teatralizacją konsultacji. Oczywiście na żadne konsultacje ja nie pójdę, bo przecież nikt nic ważnego mi tam nie da się powiedzieć. Dlatego piszę mój nieustająco lekceważony (ważna cecha władzy!) list otwarty w odcinkach. Jest on i do organizacji społecznych, które najpierw twierdzą, że chcą współpracować, a potem rzepkę sobie skrobią, widać nie rozumiejąc ważności tego, co piszę.
poniedziałek, 11 marca 2013
No i zepsuto nazwy stacji II linii metra....
Jakby ktoś pilnował, że musi być zepsute i to jak najbardziej. Pisałem już wielokrotnie o zasadach nazywania stacji, robiłem projekt dla całego systemu kolejowego. Wszystko przesłałem do Miasta. Jak kulą w płot! Wymyślono i przegłosowano nazwy takie jak się obawiałem, że w końcu ktoś wykombinuje na podstawie amatorskich rozważań. Przy głosowaniowym systemie eksploatacji tak się dzieje, jeśli procedury są wadliwe: wg jakiegoś przypadku co się komu wydaje, a nie wg sprawdzenia czy zastosowano właściwe uzasadnienia dla nazw. Tak więc wygląda rzekoma potrzeba konsultacji ze strony władz miasta. Udzielona konsultacja ekspercka jest wrzucana do jednego wora z widzimisię. i wychodzi co się zdarzy! Mogę sobie darować! To tylko bujda na resortach te konsultacje, gdzie fachowca może przegłosować każdy kto ma grupę nacisku! Przypomniałem sobie: gdzieś tam burmistrz nazwał nową ustawę o konsultacjach możliwością dla pieniaczy....
wtorek, 27 listopada 2012
"Sukces": Trasa Świętokrzyska
Wczoraj ogłoszono kolejny sukces! Oto ma być budowana Trasa Świętokrzyska i to wg projektu takiego jak jest, bez uwzględniania uwag zasadniczych, także moich. Oznacza to, że ZEZWOLENIE NA REALIZACJĘ INWESTYCJI DROGOWEJ ma być wydane wkrótce. Co ma być w tym zezwoleniu? Skąd ono się bierze? Czy może ignorować sprawy zasadnicze? Co wynikło w tej sprawie z konsultacji społecznych i działań ekspertów?
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl