Wpisy z tagiem: zajezdnia

środa, 01 kwietnia 2015
Urzędowe zaprażanie nieprawdą trwa!
Wszystkie nasze działania zmierzające do przywrócenia porządku w nazewnictwie zostały zlekceważone. Nadal trwa zaśmiecanie dzielnicy w dowolny sposób. Tutaj warto przytoczyć liczne przykłady NOWYCH osiedli, których budowniczowie zostali powiadomieni o absurdalności wymyślonych nazw, gdzie zapraża się nieprawdą na całego. Dotyczy to głównie Grochowa. I tak na ul. Chrzanowskiego buduje się dwa osiedla, podobno wysokiej klasy, gdzie nadano niechlujne nazwy, oszukujące ludzi, że to jest Praga.
piątek, 17 stycznia 2014
Warunkowa zawrotka głowy czyli redakcja w komunikacji
Od kilku lat Zarząd Transportu Miejskiego propaguje w Warszawie określenie przystanek warunkowy, które jest oczywistym prowincjonalizmem. Nie można go uznać za poprawny neologizm w języku ogólnopolskim, bo jest to przykład nieporadności logicznej. Wobec tego, że ZTM czyni spore działania w kierunku prawidłowości nazewnictwa dziwi, że tu akurat dobre wyrażenie na żądanie wypiera do nawiasu.
czwartek, 23 grudnia 2010
Uwaga!!! Konflikt tunelowy!!!!!
Szczegółowe analizy systemowe naszej dzielnicy doprowadziły mnie do kolejnej konstatacji, że klejenie systemów z pojedynczych projektów z dużym udziałem nawykowych zachowań, a nawet manii, prowadzi do poważnych zagrożeń. Otóż wydumany przebieg III linii metra, której grochowsko-gocławski kawałek funkcjonuje jako odgałęzienie II linii metra oznacza zupełne marnotrawienie potencjału sieci transportu kolejowego. Także projektowanie kolejnej zajezdni metra na Emilianowie-Koziej Górce tworzy nowe zagrożenie dla systemu dzielnicy.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl