Wpisy z tagiem: wybory

poniedziałek, 09 kwietnia 2018
Zaprażanie nieprawdą radnego Wysockiego...
Kolejne zaprażenie zastosował deweloper pisząc o zielonym sercu Pragi w miejscu obok dawnej zajezdni taksówek Grochów. Jest to kolejny skutek zupełnego braku reakcji na moją, a właściwie już naszą pracę ze strony tak zarządu dzielnicy i burmistrza Kucharskiego (wymyślił sobie, że będzie brnął w apetyt na Pragę) jak i radnych. Oni nie „rozumią”, że działają na szkodę dzielnicy i Warszawy w ogóle, zgadzając się na coraz większe idiotyzmy wynikające z ich zabawy w praskość.
piątek, 09 marca 2018
Blog znów znalazł się w Katalogu
Oznacza to łatwiejszą i powszechniejszą dostępność.
środa, 04 lutego 2015
Zmieniamy Warszawę
Wszystkie te posunięcia państwa, także pewna stabilizacja cen żywnościowych, wzrost wynagrodzeń itp., przyczyniły się do poprawy warunków bytowych ludzi pracy. Poważny wpływ odegrał tu także rozwijający się system opieki społecznej: rozwój ubezpieczeń społecznych, coraz szersze korzystanie przez pracowników ze stołówek przyzakładowych, wczasów pracowniczych, lecznictwa, rozwój żłobków, przedszkoli itp. Wszystko to sprzyjało powolnej, lecz coraz wyraźniejszej poprawie warunków życiowych społeczeństwa.
niedziela, 23 listopada 2014
Debata warszawska 22.11.2014
Debata kandydatów na prezydenta – Jacka Sasina i Hanny Gronkiewicz-Waltz – okazała się tym, co przewidywałem. Tak naprawdę była to przegadywanka na różne, oderwane od siebie tematy. Po prostu nie widzę dobrego wyboru po latach lekceważenia przez wszystkiego co piszę. Zwolennicy obecnej prezydentki dodali do tego kropkę nad i pisząc do mnie, że właściwie to mam się odczepić, bo z tego co piszę wynika, że jestem rozżalony, a w ratuszu na pewno nie siedzą idioci i wiedzą, że należy mnie tak traktować. Zapewnienia o tym jak to oboje chcą współpracować z ludźmi w tym hasełko wszyscy tworzymy Warszawę, są w tym kontekście po prostu śmieszne.
piątek, 21 listopada 2014
Bliżej ludzi, czyli na ulicach i placach
Zawsze się kogoś złapie przed wyborami i zawsze komuś się spodoba kolorowe metro czy darmowa komunikacja ze Smoleńskiem w tle. Wybór w prezydenta w drugiej turze to dla mnie wybór żaden. Między Hanną Gronkiewicz-Waltz i Jackiem Sasinem. Nawet gdyby był doszedł Guział to też by nie było nic ważnego.
niedziela, 02 listopada 2014
Zaprojektowane jeszcze za czasów Starzyńskiego
Dostałem ulotkę kandydata na radnego (i radnego od dawna), gdzie wylicza on swoje osiągnięcia i plany. Wszystko pod zdjęciem z żoną. Przyznam, że wcale się nie poczułem zauroczony. Radny Suliborski od dawna wie, co ja piszę na temat naszej dzielnicy i projektów. Wie też, jak i ja, że lekceważy to, uznając się za wybitnego specjalistę, bo założył SISKOM. Szukam jakiejś wiedzy na jego witrynie internetowej, a tam czytam (ten wielki akapit to dwa zdania, cokolwiek skomplikowane):
czwartek, 30 października 2014
Towarzysz burmistrz ma apetyt na Pragę
W pierwszej chwili myślałem, że chce atakować w wyborach Pragę prawdziwą, ale zaraz przypomniałem sobie, że przecież burmistrz Grochowa-nie-Pragi-Pd. tak naprawdę zapraża naszą dzielnicę nieprawdą na dużą skalę. Po wstępnym zainteresowaniu tematem ileś lat temu, doszedł do wniosku, że to mu się wyborczo nie opłaca i zaczął udawać, że takiej sprawy nie ma. I rzeczywiście: w wywiadzie zamieszczonym w Wiadomościach Sąsiedzkich oraz Super Expressie (dziwnie oba podobne) nie ma ani słowa o stawianych przez nas problemach tak nazewniczych jak i projektowych. Po prostu cisza: nie ma ich. Za to są podkreślenia, że władze są „przychylne ciekawym pomysłom”. A także „zarząd dzielnicy wykonał wiele zabiegów, by propozycja mieszkańców została zaakceptowana”.
niedziela, 26 października 2014
Nr 1 na liście WWS
Gdy pojawiła się Warszawska Wspólnota Samorządowa miałem nadzieję na współpracę z nią. Rychło jednak okazało się, że chodzi tu znów o atakowanie formacji rządzącej za wszelką cenę. Kto czytał moje teksty wie, że krytyce poddaję przede wszystkim wady eksploatacyjne systemów, w tym ludzi, a nie akurat rządzących. WWS nie jest tym zainteresowana. Nie dziwię się: stratami nazywali onego czasu zakup pociągów kolei miejskiej dla Warszawy tylko dlatego, że zrobił to Lech Kaczyński (wg także moich sugestii). Dziś ta kolej to sukces obecnie rządzących, którzy też wtedy mówili, że to niepotrzebne. Ludzie WWS jej nie zauważają, podobnie jak jej wad! Więc o co chodzi? Chodzi o jakieś proste hasełko…
niedziela, 28 września 2014
„Węższa trasa przez Szmulki, a gdzie tramwaje"
Pod takim tytułem można przeczytać na blogu Autobus Czerwony podpisywanego osa (wiadomo kto) relację z jakiegoś spotkania na temat rynny Kijowskiej, gdzie widać nikogo z Grochowa, a szczególnie mnie miało nie być. Po co się denerwować jakimiś tam detalami zza bariery kolejowej. Jeszcze mogłoby to spowodować upadek jakiegoś wybrańca narodu i jego odgrzewanych projektów sprzed lat. Gorzej, że dzieje się to „w uzgodnieniu ze społecznikami z Pragi”. Tutaj manipuluje się tak, że po naszej stronie wału kolei Pragi już nie ma!!!! Podobno powstała jakaś wizja, a ratusz zgodził się (jaki dobry!!!) na maksymalne zwężenie, żeby uchronić przed wycinką trochę drzew. Ratusz oczywiście udaje, że nic do niego nie napisałem tak jak w nadsyłanych mi pseudoodpowiedziach za nasze pieniądze. Będzie więc pseudowizja, czyli zgniły kompromis jak na Ukrainie z terrorystami. Zasady wizji (zgniłej) można przeczytać in extenso:
czwartek, 18 września 2014
Zakochaj się w zaprażaniu nieprawdą zapodają kandydaci do dalszej władzy
Oczywiście uważają, że dalej tak będą rządzić hołubiąc stare błędy wszędzie gdzie się da: w bałaganie nazewniczym jaki został wyprodukowany przez lata oraz w oderwanych od rzeczywistości projektach transportowych i urbanistycznych. Władza ta nie cieszy się, że ktoś im wskazuje błędy, tylko wikła je w sposób taki, żeby się nie musiała przyznać do błędów. No bo kto odpowiada za te błędy? Lepiej zacierać ślady. Może nie wszyscy zrozumieją co się dzieje i da się ich przekonać, że rządzimy bardzo dobrze i się załapiemy na kolejną kadencję...
poniedziałek, 26 maja 2014
Dyskusja, czyli PRZEWRÓCIŁO SIĘ NIECH LEŻY
Na fb odbyła się taka dyskusja: jedna z pań użyła nawykowo słowa Praga na określenie miejsca, gdzie jest Grochownia. Działacz oburzył się słusznie dość ostro, że Praga to nie jest. W końcu już od lat przywracamy wiedzę o tym. Ale w tym miejscu włącza się ni z gruszki ni z pietruszki Postronny, rozpoczynając od wyzywania działacza od bóldupistów, czyli reklamując głupotę i obojętność. Wykwit chamstwa i lekceważenia wiedzy i ludzi ją posiadających osiągnął poziom znany w czasach komuny, gdzie nieraz prostakom kazano poniżać ludzi na poziomie. Przyniosło to oczywiście zahamowanie rozwoju Polski i narastanie nieprawdy zależnie od działań i zaniechań towarzyszy sekretarzy.
wtorek, 22 kwietnia 2014
Metro M2 a system kolei aglomeracyjnej u nas
Przemilczane jest to, że linia M2 będzie faktycznie kolejną linią systemu kolejowego w dzielnicy prawobrzeżnej. Nawet nie wspomina się o tym, przecież takie umiejscowienie stacji metra Stadion miało spowodować powstanie tu węzła komunikacji kolejowej. Oczywiście nadal uważam, że stacja tu to nieporozumienie, a projektowanie do niej odgałęzienia grochowskiego to skandal i marnotrawstwo pieniędzy tak inwestycyjnych, jak i potem eksploatacyjnych. Jest to resztka projektu trzeciej linii zaprojektowanej przez ludzi, którzy nie mieli pojęcia o wykorzystaniu kolei w mieście, a ponieważ wtedy skm nie było, więc traktowali ją marginalnie. Przez lata nikt tego nie zweryfikował i nadal chce się tworzyć jajeczko częściowo nieświeże. ------------------- Zachęcam: EKSPLOATYKA - TEROTECHNIKA
sobota, 22 marca 2014
Grochowska bariera kolejowa
Temat kolejowej bariery między dzielnicami Pragą-nie-Pn., Grochowem-Pragą-Pd. i Targówkiem spowodowanej przez kolejowe tereny opisywałem parę razy. Jeśliby ktoś myślał, że kogoś to poruszyło – to się myli. Instytucje miejskie dalej pisują do mnie pisma o niczym albo milczą. Dalej prezentuje się w mediach ładne obrazki przedstawiające projekty często bezwartościowe. Udaje się, że ja niczego nie napisałem, albo że wszystko co napisałem jest nieistotne wobec wielkich projektów z ładnych obrazków. Przecież to widać: to są zaledwie szkice, a przecież wszystko dziś ma być robione w odpowiednich programach i być kolorowe.
czwartek, 06 marca 2014
Nic nas nie obchodzi co obywatele do nas piszą
...ani ich kwalifikacje. Taka jest wymowa kolejnego pisma urzędowego z Ratusza, które warto pokazać, gdyż tak naprawdę dotyczy to wszystkich, którzy się o coś niebanalnego starają. Właściwie mogłem się już przyzwyczaić do charakteru pisarstwa urzędowego, które nie tylko niczego nie załatwia, ale i ośmiesza ich twórców oraz wspiera złe działania. To jest ten sam styl co blokowanie na profilu fb „Hanna Gronkiewicz-Waltz” za to, że się zwraca uwagę, że prezydent miasta powinien mieć coś więcej do powiedzenia niż podawać cenniki tramwajowe. Tak kierownicy eksploatacji różnych szczebli kierują swoimi urzędnikami, których autoryzują i których używają jako murów obronnych. Za nasze pieniądze, powodując tym samy uniemożliwianie wszelkich innowacji, jeśli nie wpadnie na nie swój człowiek, przypominam.
sobota, 15 lutego 2014
Metody rządzenia Warszawą: niewygodne pominąć i zablokować!
Na fejsbuku został zainstalowany profil pod nazwą Hanna Gronkiewicz-Waltz. Takie jest też zdjęcie. Na profilu tym są umieszczane gazetowe wiadomości wynikające z publikowanych przez ratusz i firmy miejskie komunikatów. Usiłowałem pokazać tam, że jednak prezydent Warszawy to nie tuba ogłoszeniowa i wypadałoby, żeby na tym profilu były jakieś głębsze myśli niż niż cenniki komunikacji miejskiej. Oczywiście po dotychczasowych doświadczeniach nie miałem nadziei, że operator tego profilu w ogóle wie o co chodzi. Że został odpowiednio poinstruowany jak szanować obywateli i jak prezydent chce korzystać ze sprzężenia zwrotnego, jakim są komentarze czytelników. Ale jednak nie spodziewałem się prostego chamstwa, jakkolwiek powszechnego poza sferą widoczną...
 
1 , 2
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl