Wpisy z tagiem: prezydent Warszawy

niedziela, 01 maja 2016
Rzecz o jakości w szkole (grochowskiej)
Nie tak dawno wpadło mi w ręce zaproszenie znanej mi grochowskiej szkoły podstawowej na piknik rodzinny. Potem zaś artykuł znanej mi dyrektorki tej szkoły w jednym z pism pedagogicznych - Rzecz o jakości w szkole.Przyznam, że mną to wstrząsnęło, gdyż dyrektorka ta zrobiła wszystko, by zaprzeczyć jakości w kontaktach ze mną i opiece nad moją córką. W tym samym czasie co pisała ten artykuł starała się, wspólnie i w porozumieniu, żeby moja córka straciła ojca. Jako ekspert i audytor eksploatacji, zajmujący się jakością eksploatacji, jestem doprawdy wstrząśnięty: jak można to uznać za jakość.Jako działacz grochowski i eksploatacyjny muszę to napisać, bo taki casus powinien też posłużyć jako przyczynek do rzeczywistej poprawy jakości w środowisku oświatowym, które wpływa na jakość eksploatacji wszystkiego.
niedziela, 21 czerwca 2015
Hasło: alergia na szyny na Gocław
Nie tak dawno w Gazecie, która od lat nie interesuje się tym, co piszę, ukazał się felieton Jarosława Osowskiego pod długim tytułem Mieszkańcy Gocławia stoją w korkach po zamknięciu mostu Łazienkowskiego i pytają, dlaczego ratusz zwleka z budową linii tramwajowej do tego osiedla. Prezydent miasta mówi twardo: - Nie. Tym razem dobrze, że mówi twardo nie: projekt jest bardzo zły, choć tak podobno dobry. Można mieć nadzieję, że jednak będzie on zrobiony od nowa.
niedziela, 24 lutego 2013
AKCJA MIASTO.PL
Nie tak dawno powstała witryna do publikowania problemów warszawskich z lokalizowaniem ich na planie miasta. Ma to służyć kojarzeniu ze sobą działań ludzi wokół ich rozwiązywania. Dla władz miasta i mediów powinna ona być nieprzebranym źródłem wiedzy eksploatacyjnej. Tak o samych problemach do rozwiązania, jak i u ludziach, którzy powinni być pomocni w tym dziele. Wydawać by się mogło, że działacze miejscy wszelkich odmian i dziennikarze rzucą się na tę możliwość. Nic z tych rzeczy! Kilka osób zaledwie stara się pokazać co widzi i robi w Warszawie. Dlaczego, skoro potrzebę takiego rozwiązania słyszę co jakiś czas w różnych miejscach?
piątek, 18 lutego 2011
Pismo w sprawie przywrócenia nazwy Grochów
Zostałem wezwany do opublikowania kolejnego pisama do władz samorządowych i państwych w sprawie tu omawianej. Istotnie - przywrócenie właściwej nazwy dzielnicy administracyjnej i likwidacja całkowicie niepoprawnej nazwy Praga Pd., co spowoduje rewzygnację z wątpliwej ozdoby „Pn.” przez Pragę właściwą jest bardzo ważna z wielu powodów. Wbrew temu, że wielu ludziom – także na stanowiskkach - wydaje się, że się przyzwyczaili i już nie ma sprawy. Sprawa kosztów upadła już dawno, choć zwyczajowo jest podnoszona w takich przypadkach. A więc proponuję następujący tekst, który oczywiście każdy może sobie rozwijać, a decydenci – potraktować jako kolejne pismo grupy inicjatywnej, która rok temu spowodowała chwilowe zainteresowanie i dość dziwne wnioski. Nadal występuję w jej imieniu, więc niech odpowiednie władze i media traktują to pismo jako pismo od tych, którzy to podpisali przed rokiem. (-) Rafał Wodzicki, ekspert eksploatacji, redaktor, działacz społeczny
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl