Wpisy z tagiem: konsultacje

wtorek, 26 grudnia 2017
Jesteśmy podobno niezbędni do poprawy Warszawy
Na przystankach powywieszano ogromną ilość plakatów gdzie się twierdzi, że bez naszych pomysłów zgłaszanych w ramach funduszu partycypacyjnego będzie źle.
czwartek, 10 lipca 2014
Briefing w krótkich majteczkach
W związku z huczną zapowiedzą inauguracji u stóp warszawskiego ratusza Porozumienia Ruchów Miejskich udałem się na plac Bankowy, uprzednio rozpowszechniwszy wiadomość w społeczności fb Grochów-nie-Praga-Pd. - Praga-nie-Pn., która przecież ruchem miejskim jest i to od dawna. Fakt, że bez nadbudowy biurokratycznej, ale z towarzyszącym blogiem o tej tematyce. Z racji moich kompetencji byłem tam, jak zwykle w kilku rolach: jako przedstawiciel ruchu miejskiego jw., jako dziennikarz, jako naukowiec-eksploatyk (który bada jakość systemów i przyczyny tego). Przedstawiam przecież wiele rozwiązań ciągle trwających problemów. Także jako mieszkaniec Warszawy i ekspert eksploatacji, którego rzecz interesuje, bo przecież widzę, że działania upolitycznionego ratusza są zawsze wadliwe. Dzieje się to z powodu niespójnego zarządzania, szczególnie projektami i ludźmi, gdzie zupełnie nie są rozumiane efekty synergii. W Warszawie ma to szczególne znaczenie, bo przecież „prezydentka” jest „bankowczynią”, „naukowczynią” i jednocześnie wiceprzewodniczącą partii rządzącej, a więc można by się spodziewać po niej czego innego. Dobrych działań w Warszawie, które promieniowałyby na cały kraj.
niedziela, 24 lutego 2013
AKCJA MIASTO.PL
Nie tak dawno powstała witryna do publikowania problemów warszawskich z lokalizowaniem ich na planie miasta. Ma to służyć kojarzeniu ze sobą działań ludzi wokół ich rozwiązywania. Dla władz miasta i mediów powinna ona być nieprzebranym źródłem wiedzy eksploatacyjnej. Tak o samych problemach do rozwiązania, jak i u ludziach, którzy powinni być pomocni w tym dziele. Wydawać by się mogło, że działacze miejscy wszelkich odmian i dziennikarze rzucą się na tę możliwość. Nic z tych rzeczy! Kilka osób zaledwie stara się pokazać co widzi i robi w Warszawie. Dlaczego, skoro potrzebę takiego rozwiązania słyszę co jakiś czas w różnych miejscach?
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl