Wpisy z tagiem: Ratusz Grochów

poniedziałek, 18 maja 2015
PRAGnienie czytaniA wkoło słowa na pięć liter
Biblioteka i to pod wysokim patronatem zachęciła do czytania tekstów historycznych, lekceważąc teksty historyczne varsavianistów, w tym tych na tutejszym blogu. Jest to naprawdę przerażające, bo przecież promuje się kłamstwa w majestacie instytucji które powinny dbać o jakość, prawdę i porządek. Instytucje te zlekceważyły po raz kolejny wszystko, co na temat historii nazw w dzielnicy wiadomo. Wymyślono jeszcze w jaki jeszcze „dowcipny” sposób ludziom wbijać słowo Praga.
sobota, 07 marca 2015
Projekt sieci metra "Brzydka Warszawa?" – dyskusja
Cieszyć się należy, że „Brzydka Warszawa?” podrzuciła nam swoje rozważania na temat sieci metra, poniekąd nawiązujące do tego, co od lat robię i próbując zwrócić uwagę na zasadnicze błędy obecnego projektu „wąsa” grochowsko-gocławskiego. Problem ten podjęto w nadesłanym projekcie, zwracają uwagę na to, że metro ma rozwiązywać sprawy kompleksowo, a nie wyrywkowo. Bo przecież uporczywie promowany „wąs” to jest jakiś tam wyrywek, żeby było metro „na Gocław”, a nie przemyślane rozwiązanie mające za podstawę usytuowanie Gocławia w sieci kolejowej komunikacji miejskiej. Może też przyszło do głowy, że będzie taniej podłączyć się do istniejącego już tunelu pod Wisłą? Zaiste szatański to pomysł.
poniedziałek, 28 lutego 2011
Przystanki na Grochowskiej
A to takie rozważania na temat nazewnictwa przystanków na Grochowskiej: zupełnie inny sens.... Lepsza lokalizacja dzielnicy i jej obiektów.... Atmosfera...
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl