Wpisy z tagiem: komunikacja

poniedziałek, 28 września 2015
Nowa strategia dla Warszawy
23 września w sali Ratuszowej Pałacu Kultury odbyło się pierwsze spotkanie w sprawie tworzenia nowej strategii dla Warszawy, do roku 2030. Czas poprzedniej, z 2005 roku,z czasów Lecha Kaczyńskiego, mija.http://2030.um.warszawa.pl/
poniedziałek, 19 maja 2014
Gocławek Wschodni na północno-zachodnim
Nazwa pętli Gocławek Wschodni wykombinowana kilka lat temu dla autobusów jest doskonałym przykładem jak to złe nazewnictwo ogólne powoduje narastanie błędów we wszystkich dziedzinach. Jest ona piramidalnie nieprawidłowa, kłamliwa . Pętla znajduje się rzeczywiście na wschód od pętli Gocławek, ale prawdziwy Gocławek wschodni jest tam gdzie stacja Gocławek... Tu jest właśnie Gocławek zachodni. Więc jeszcze raz, bo widać zarząd miasta nad tym nie panuje, ani nie ma zamiaru. Przewróciło się – niech leży, to hasło bylejakości.
środa, 19 grudnia 2012
Nasze autobusy - cd.
Szczególnie ważne są jeszcze dwie linie: 521 i 188. Jak napisałem w komentarzu do poprzedniego tekstu 0 nie zauważono linii 143, skądinąd dobrze mi znanej. Linia 521 była rozpracowywana jeszcze przeze mnie przy uruchamianiu kolei miejskiej.
Nasze autobusy a rekonstrukcja sieci miejskiej
W związku z planami ograniczeń w komunikacji SISKOM (Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji Miejskiej) przedstawiło projekty racjonalizacji wielu linii, których część dotyczy dzielnicy grochowsko-praskiej. Poniżej je cytujemy. Na profilu fb już pokazały się oceny na ten temat, bo przecież każdy system brobi się przed zmianą. Zarówno dobry jak i zły. O ile kierunek myslenia jest dobry to sprawa wymaga podejścia systemowego w każdym calu.
wtorek, 21 września 2010
Wybory samorządowe a Grochów-nie-Praga-Pd. [pydy]
Wczorajsze rozpoczęcie przez Państwowaą Komisję Wyborczą kampanii wyborczej do samorządów obliguje mnie do poświęcenia tego felietonu temu tematowi. Wśród lepszych i gorszych zjawisk na Grochowie-nie-Pradze-Pd. jest kilka, które wymagają szczególnego tępienia. Wybory są ku temu okazją, choć oczywiście trudno je przeceniać, jako że wielu biorących w nich udział niekonicznie musi rozumieć wszystkie ich aspekty. Trzeba jednak szczególnie zrócić uwagę na poziom kandydatów na radnych i stanowiska. Zbyt często okazuje się, że ładnie napisane ulotki zamieniają się w instrumentalne traktowanie wyborców później. Pododbnie manipuluje się wymogami prawnymi, które służą jedynie do przepchnięcia swoich pomysłów. Niekoniecznie najlepszych. Tymczasowych zarządców trzeba kontrolować! Poza tym warto zobaczyć i dołączyć: http://www.facebook.com/pages/edit/?id=159904917359149&sk=basic#!/pages/Grochow-nie-Praga-Pd-Praga-nie-Praga-Pn/159904917359149
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl