Wpisy z tagiem: Muzeum Pragi

niedziela, 07 stycznia 2018
Prezydencka rocznicowa wrzuta mostowa
Tak naprawdę to zapewne efekt mojej pracy połączony z wzorcem z czasów awantury o most Północny-Skłodowskiej, gdzie PIS ostro się awanturował żeby utrzymać nazwę prowizoryczną jako ludową (ludzie się przyzwyczaili), czego PO miała nie rozumieć. Były i inne tego typu opinie. Ratusz znów chciał uczcić rok Marii Skłodowskiej-Curie.
piątek, 20 stycznia 2012
Pomnik braterstwa broni zlikwidować?
związku z podjętymi działaniami, mającymi na celu wysłanie pomnika do Kozłówki jako przejaw komunizmu, muszę się sprzeciwić. Jest dziś ławo walczyć w ten sposób z komuną, także ludziom młodym. Grozi to najwyżej sprzeciwem iluś osób takich jak ja. Konsekwencje komuny ponoszę do dzisiaj i to większe niż wielu przeciętnych ludzi. Wystarczy tylko to, że nie byłem w żadnym układzie w momencie zmiany ustroju. Ani nie należałem do PZPR, ani nie byłem w Solidarności w ważnym miejscu, ani nie zajmowałem ważnego stanowiska. Ponieważ jestem fachowcem wysokiej klasy byli tacy co zadbali, żebym nie awansował i im nie zagrażał w żaden inny sposób. Tacy ludzie pracują do dziś, a mechanizmów walki z tym ciągle nie ma. Nie wynika to bynajmniej z okrągłego stołu. Kto się interesuje niech czyta blog eksploatyka.
środa, 24 listopada 2010
Muzeum Pragi a Grochów
W związku z budową Muzeum Pragi, a także projektami utworzenia muzeum Grochowa warto się zastanowić nad nazewnictwem tego dotyczącym. Otóż jeżeli Muzeum Pragi ma dotyczyć całej części prawobrzeżnej to może się tak nazywać przecież. Nam chodzi o to, aby nazwa dzielnicy administracyjnej (wtedy obu Prag) została doprowadzona do porządku. I wiadomo, że zalążkiem dzielnicy prawobrzeżnej i jej śródmieściem jest Praga. Tyle, że należy je tak zdefiniować.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl