Wpisy z tagiem: Białowieska

wtorek, 08 kwietnia 2014
Zmarł Mieczysław Wodzicki, mój ojciec
Można powiedzieć, że to on spowodował mimochodem nasze działania grochowskie sprowadzając m. in. mnie do mieszkania służbowego Ministerstwa Oświaty na Grochowie Wielkim przy łące, jaką była ulica Białowieska wtedy. Wtedy zapowiadano, że dzielnica będzie się rozwijać, choć blok był jednym z pierwszych. Okazało się, że pozostał w tym mieszkaniu aż do śmierci 7 kwietnia.
czwartek, 08 listopada 2012
Ulica Poligonowa, czyli studium nieprawidłowości cz. I
Ostatnio dowiedzieliśmy się z mediów różnych, że trwa budowa jakiejś ul. Nowopoligonowej, przy której jedna pani uratowała drzewo przed wycięciem. Wydało mi się aż, że numeracja domów jakoś tam nie w porządku i nazwy takiej używa się na określenie przedłużenia Poligonowej od strony początku numeracji, czyli numeru 1 i 2. Nic z tych rzeczy. Po prostu ulica nie miała wygodnego przelotu między Kompasową a Nowaka-Jeziorańskiego (była wręcz zamknięta) i po prostu trzeba ją było udrożnić, budując odpowiednią strukturę ulicy jezdnie, chodniki odpowiednio kształtując.
wtorek, 16 sierpnia 2011
Ulica Białowieska Grochów (Wielki)
Niezwykle ciekawą ulicą grochowską jest Białowieska. Większość ludzi nie wie dlaczego jest ona taka szeroka. Poniżej proponowany tekst na tablicę wBiałowieskayjaśniającą nazwę, której jakoś do dziś nie zawiesił ZDM. Na zdjęciu widać najnowszy dom na pierwszy planie oraz bloki nr 17 i 19 wymienione w tekście oraz nr 13 (żółty). Domek nr 11 jest między nimi niewidoczny. Mieszkał tam starszy pan, który prócz strzelania do nas z procy za wchodzenie na dziką śliwkę pożyczył mi piękny album o Piłsudskim - w tamtych latach rzecz bezcenną. Pod Białowieską biegnie przewód ciepłowniczy. Tedy też powinna biec III linia metra, aby spełniać warunki miejskiej sieci kolejowej.
wtorek, 24 sierpnia 2010
BIAŁOWIESKA : ulica na Grochowie-nie-Pradze-Pd., PUSZCZA, stacja metra (dziś przystanek Rawar).
http://www.tydecydujesz.org Zbieraj podpisy w celu powiększenia obszaru parku narodowego (obecnie tylko 1/6 Puszczy).
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl