Wpisy z tagiem: Rawar

piątek, 16 stycznia 2015
Stacja metra Kępa Gocławska
Skoro już jesteśmy na Gocławiu, w okolicach hangarów polotniskowych, to można więcej powiedzieć na temat przebiegu metra w tej okolicy. Oczywiście pamiętając o pochodzeniu obecnego projektu, tak bronionemu przez Ratusz, prezydentów oraz samego dyrektora Reksnisa. Poświęcają oni swój autorytet obronie czegoś tak bardzo złego, lekceważąc to, co przecież na tym blogu i nie tylko jest pisane od lat. Po prostu kpią sobie z fachowej oceny, nawet nie zdając sobie trudu, żeby używać jakichś argumentów. Jest to możliwe tylko dlatego, że widzą, że brak jest sił społecznych i fachowych zdolnych obalić te rzeczy. Umożliwia to przepychanie kolanem śmieciowych projektów, żeby potem opowiadać bajkę o tym jak zmieniają Warszawę. Jak pisałem – zmieniać można na lepsze, ale też na gorsze, więc takie hasło to bzdura. Świadczy o sposobie traktowania wyborców, którzy i tak wybiorą, bo małe pojęcie mają.
niedziela, 22 grudnia 2013
Autobusy na Jeziorańskiego i Poligonowej
Został wybrany jeden z wariantów zmian linii autobusowych związanych z budową porządnej jezdni na Poligonowej. Przyznam, że zastanawiam się dlaczego... Za mój projekt mi podziękowano i nawet go nie pokazano publiczności z tego co wiem. Wiem też, że wielu ludziom mój wariant ze zmianą trasy autobusu 123 się podobał. Opisywałem jego zalety i wady robienia zygzakującej linii 135, która definitywnie opuszcza Ostrobramską, na której była już gdy tylko ten odcinek jej istniał. Nie będę więc się powtarzał, bo kto chce przeczyta ten felieton.
sobota, 24 sierpnia 2013
Już wiadomo dokładnie gdzie jest Poligonowa
Swego czasu pisałem o chaosie wokół Poligonowej i chęci nazwania jakiejś Nowopoligonowej ulicą Mirona Białoszewskiego. Mimo sporych studiów na ten temat, jednak nie do wszystkiego doszedłem i popełniłem pewne błędy. Po prostu zestawienie stanu zastanego z przedwojennymi planami wymagało pewnej pracy, której nie byłem w stanie zrobić. Nie jest to jedyny problem, który muszę rozwiązywać, więc proszę o wybaczenie... Od pilnowania prawdy są odpowiednie instytucje i jeden człowiek ich nie zastąpi... Wypadałoby więc zrekonstruować niesprawne organizacje propagujące chaos i nieprawdę za pieniądze podatników.
czwartek, 08 listopada 2012
Ulica Poligonowa, czyli studium nieprawidłowości cz. I
Ostatnio dowiedzieliśmy się z mediów różnych, że trwa budowa jakiejś ul. Nowopoligonowej, przy której jedna pani uratowała drzewo przed wycięciem. Wydało mi się aż, że numeracja domów jakoś tam nie w porządku i nazwy takiej używa się na określenie przedłużenia Poligonowej od strony początku numeracji, czyli numeru 1 i 2. Nic z tych rzeczy. Po prostu ulica nie miała wygodnego przelotu między Kompasową a Nowaka-Jeziorańskiego (była wręcz zamknięta) i po prostu trzeba ją było udrożnić, budując odpowiednią strukturę ulicy jezdnie, chodniki odpowiednio kształtując.
wtorek, 24 sierpnia 2010
BIAŁOWIESKA : ulica na Grochowie-nie-Pradze-Pd., PUSZCZA, stacja metra (dziś przystanek Rawar).
http://www.tydecydujesz.org Zbieraj podpisy w celu powiększenia obszaru parku narodowego (obecnie tylko 1/6 Puszczy).
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl