Wpisy z tagiem: lotnisko

niedziela, 25 stycznia 2015
Metro pod hangarem gocławskim...
Moją koncepcję metra przez Gocław już pokazywałem wielokrotnie. Ponieważ jednak zajmujemy się i hangarami warto pokazać przejście tunelu w tej okolicy bliżej. Za stacji Kępa Gocławska (inne możliwe nazwy to Orlik i Meissnera.), pod ulicą Meissnera tunel przechodziłby właśnie pod hangarem północnym, a następnie pod Wałem Miedzeszyńskim.
poniedziałek, 19 stycznia 2015
Gocławskie hangary śladem po projekcie lotniska komunikacyjnego?
Informacje o lotnisku komunikacyjnym Gocław, o których pisałem rozjaśniły mi sytuację hangarów gocławskich, poniekąd bardzo dużych jak na małe samoloty sportowe czy sanitarne. Jak pisałem – hangary zbudowano dopiero po wojnie, ale najprawdopodobniej wg projektu przygotowanego dla lotniska komunikacyjnego. Opublikowany planik sugeruje więcej: ich, oraz płotów działek od strony Kępy Gocławskiej linia wskazuje, że zostały wyznaczone linie regulacyjnej, które tak naprawdę obowiązują do dziś. Te linie wskazują na tę łukowatą ulicę, które miała prowadzić od ul. Międzynarodowej do portu lotniczego – wzdłuż hangarów.
niedziela, 11 stycznia 2015
Warszawskie lotnisko (komunikacyjne) na Gocławiu
Parę dni temu warszawski antykwariat Kwadryga opublikował na swoim blogu (też na bloksie) artykuł z pisma Lot Polski z czerwca 1939 r. Nowy port lotniczy. Dokładnie tu opisano koncepcję budowy lotniska komunikacyjnego na Gocławiu. Artykuł jest ilustrowany oryginalnymi ilustracjami, w tym dokładnym planem sytuacyjnym. Wojna, która wybuchła potem zatarła ślady dokładnego projektu. Nikt tego nie propagował. Wypadałoby, żebyśmy wiedzieli o naszej dzielnicy także i to.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl