Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
czwartek, 31 października 2013
Michałów – przedłużenie Kijowskiej ku Targówkowi
W poniedziałek, 28 października odbyło się hucznie zapowiadane posiedzenie komisji infrastruktury Rady Dzielnicy Praga (nie Północ). Miał być przedstawiciel Polskich Linii Kolejowych i powiało optymizmem. Dotychczasowe moje uwagi miałem nadzieję zobaczyć przynajmniej w dyskusji, bo przecież podobno się one podobały Stowarzyszeniu Michałów. Jakież więc było moje zdziwienie, gdy okazało się, że rozmowa skupia się tylko na przesuwania zygzaka przez park bliżej lub dalej od torów na Gdańsk i Legionowo
piątek, 18 października 2013
Michałów czyli eksterytorialna kolej!
Trasa michałowska była przedmiotem audycji w radiu RDC. Kto chce niech posłucha: link na dole. Także link do nagrania Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego. Okazuje się, że przypadkowo wszystko jest dobrze i chodzi o to, że kolej jest eksterytorialna i chodzi tylko o nasadzenia. Poza tym to przepisy powodują pchanie w idiotyczny sposób ulicy! Oznacza to, że celowo pominięto wszystko co pisałem na tym blogu i do Ratusza. Po prostu zbyto sprawę powiązania dzielnicy zniwelowania deformującego wpływu terenów kolejowych na miasto. TO PRAWO POWODUJE NIEMOŻNOŚĆ PRZYWRÓCENIA ZGODNOŚCI Z PRAWEM ?. Dziwnym trafem dochodzi do coraz to nowych tłumaczeń przepychających stare, złe projekty.
sobota, 12 października 2013
Dzisiejszy protest w sprawie michałowskiego parku
Nie zdołałem tam dotrzeć z racji obowiązków referendalnych, ale zdjęcia ładne są tutaj: http://stowarzyszeniemichalow.blogspot.com/2013/10/protest-mieszkancow-w-obronie-parku.html Poniżej publikuję fragmenty naszego pisma w tej sprawie do Wojewody Mazowieckiego, który miałby podpisać wyrok:
piątek, 04 października 2013
Warszawska sklejankowość stosowana po naszej stronie Wisły ….
Wielkie są działania w sprawie przekierowania II linii metra na Białołękę przy całkowitym ignorowaniu tego, co na ten temat pisałem tutaj i bezpośrednio do Ratusza. Jednocześnie chce się na siłę pchać trasę wg starego projektu Trasy Świętokrzyskiej przez park na Michałowie. Jest to doskonały pokaz działania sklejankowości. W młodości lubiłem sklejać modele z kartonu, ale przecież one były dobrze zaprojektowane tak, by z drobnych elementów wyszedł piękny (jeśli ktoś był wystarczająco staranny) model samolotu, czy okrętu. Nauczyło mnie to myślenia systemowego, podczas gdy wielu nawet na wielkich błędach popełnianych w Warszawie nie jest w stanie się tego nauczyć. Co najwyżej mogą wygenerować jakiś kolejny atak na mnie za to, że piszę prawdę i to nawet nieagresywnie. Po prostu ona w oczy kole niektórych. Budzi wręcz wściekłość nawet. Oni uważają się za jedynych mądrych i nie są w stanie przyjąć uwag.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl