Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
wtorek, 30 października 2012
Tramwaj Nowa Praga-Michałów-Kamionek-Grochów-Gocław (Gocław-Grochów-Kamionek-Michałów-Nowa Praga) cz. II
część II: Jak wspomniałem dużym problemem jest przeprowadzenie linii z Gocławia na Kinową, co wynika z tego, że nie brano pod uwagę tego przebiegu podczas budowy najnowszych domów. Niemniej jest kilka wariantów, które można rozważyć. Np. Abrahama>Kapelanów AK>Poligonowa>Motorowa>tunel Przyczółek Grochowski>Kinowa.... Przejazd z Kinowej może przebiegać przez ul. Terespolską zaraz od ul. Stanisława Augusta lub przez podwórka, w miejscu pomnika króla i baraków, które i tak będą wyburzone. Miejsce to można zrekonstruować. Dalszy przebieg ul. Terespolskiej do torów kolejowych powinien być utworzony przez tereny drukarni oraz hali. Po drodze przecięta będzie ul. Żupnicza (przedłużenie to istnieje na planach, ale jest zajęte np. na prowizoryczny parking) przynajmniej do Podskarbińskiej. Dlaczego w mieście nie wykorzystuje się tak cennych terenów i nie poprawia układów urbanistycznych?
niedziela, 28 października 2012
Tramwaj Nowa Praga-Michałów-Kamionek-Grochów-Gocław (Gocław-Grochów-Kamionek-Michałów-Nowa Praga) cz. I
Złożyłem w ratuszu pismo do prezydent Warszawy w sprawie przebiegu linii tramwajowej zwanej „na Gocław”. Nie mam możliwości uczestniczyć w poważnej dyskusji na ten temat i zmuszony jestem to robić w ten sposób: pisząc pismo, na które odpowiedź może być taka jak zwykle oraz publikując tutaj rzeczy, które mogą mieć różny los. Odpowiedź taka jak zwykle, czyli traktująca mnie jak pomysłowego petenta, który jednak nie ma racji lub milczenie. Stosy tego typu biurokratycznej korespondencji są dla mnie materiałem analiz, jako przyczyniające się do psucia działań. Nie ma w nich nic ze sztuki epistolarnej, prócz zabiegów formalnych. Autorom często naprawdę się wydaje, że ten styl jest właściwy, zgodny z prawem i grzeczny.
poniedziałek, 22 października 2012
Jak zmieniać nazwy i czy w ogóle...
W związku ze zwróceniem uwagi przez jednego z czytelników na nazwę Społem Praga Południe http://www.spolempraga.com.pl/ , a także z artykułem, gdzie w ogóle się odsądza od czci i wiary wszelkie zmiany, trzeba się bliżej przyjrzeć temu tematowi. My domagamy się zmiany nazw dwóch dzielnic administracyjnych, których nazwy są niezgodne z zasadami. Jak widać tu, można przegłosować każdą nieprawdę. Wystarczy tylko dostatecznie długo ją powtarzać i zacierać informację. Czyniła to komuna powszechnie, ale nie jest to tylko jej cecha. Wynikiem jest agresja w sprawie pomnika Braterstwa Broni, jako bolszewickiego rzekomo, albo agresja niektórych ludzi z Saskiej Kępy wobec nazwy Grochów (chcą utrzymać bałagan „bolszewicki”). Na to nakłada się działanie mediów, które uwielbiają takie teksty jak „rozwód Saskiej Kępy z Grochowem”, czy też podsycanie protestów wobec zmian nazw w ogóle. Także tych słusznych, czyli zgodnych z zasadami i potrzebami.
sobota, 06 października 2012
Trwanie w błędzie, czyli tramwaj „na” Gocław
Dowiedzieliśmy się, że Tramwaje (a więc Miasto) mają zamiar trwać w błędzie, a przynajmniej dopuszczają ten błąd zupełnie ignorując uwagi, które na ten temat są. Dalej ma być „tramwaj na Gocław”, który ewentualnie można przepchnąć przez Pragę cokolwiek dokładając się do jej deformacji, a także przecież deformując sieć tramwajową zapewne.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl