Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
wtorek, 30 września 2014
Sześć kilometrów metra i stacja rozgałęźna Stadion (Narodowy zresztą)...
Gdy przed wojną zaczynano prace nad metrem w Warszawie używano nazwy szybka kolej miejska na jego określenie. Także w literaturze. Przejęta przez kolej aglomeracyjną w Trójmieście zaczęła się nazwa ta kojarzyć właśnie z koleją aglomeracyjną – systemami przecież o podobnej roli jak metro. Oba systemy powinny być zespolone w jeden system kolejowy miasta. Niestety: o metrze pisze się tak jakby kolei miejskiej (skm) nie było, a o tej ostatniej zupełnie osobno. Świadczy to o kwalifikacjach piszących i mówiących. Nie widzą oni wcale efektu synergii jaki można osiągnąć, ani podstawowych błędów projektowych wynikających z projektowania typu aby jakoś tam. Pokazuje się za to po raz kolejny, że projektanci by chcieli obniżyć koszty systemu demolując dzielnicę Powiśle i Skaryszew prowadząc metro mostem tak jak linię średnicową. Tak bardzo im zależy na oszczędnościach, a przecież spowodowali wielkie straty nie rozumiejąc sensu systemowego kolei miejskich różnego rodzaju dla struktury miasta.
niedziela, 28 września 2014
„Węższa trasa przez Szmulki, a gdzie tramwaje"
Pod takim tytułem można przeczytać na blogu Autobus Czerwony podpisywanego osa (wiadomo kto) relację z jakiegoś spotkania na temat rynny Kijowskiej, gdzie widać nikogo z Grochowa, a szczególnie mnie miało nie być. Po co się denerwować jakimiś tam detalami zza bariery kolejowej. Jeszcze mogłoby to spowodować upadek jakiegoś wybrańca narodu i jego odgrzewanych projektów sprzed lat. Gorzej, że dzieje się to „w uzgodnieniu ze społecznikami z Pragi”. Tutaj manipuluje się tak, że po naszej stronie wału kolei Pragi już nie ma!!!! Podobno powstała jakaś wizja, a ratusz zgodził się (jaki dobry!!!) na maksymalne zwężenie, żeby uchronić przed wycinką trochę drzew. Ratusz oczywiście udaje, że nic do niego nie napisałem tak jak w nadsyłanych mi pseudoodpowiedziach za nasze pieniądze. Będzie więc pseudowizja, czyli zgniły kompromis jak na Ukrainie z terrorystami. Zasady wizji (zgniłej) można przeczytać in extenso:
czwartek, 18 września 2014
Zakochaj się w zaprażaniu nieprawdą zapodają kandydaci do dalszej władzy
Oczywiście uważają, że dalej tak będą rządzić hołubiąc stare błędy wszędzie gdzie się da: w bałaganie nazewniczym jaki został wyprodukowany przez lata oraz w oderwanych od rzeczywistości projektach transportowych i urbanistycznych. Władza ta nie cieszy się, że ktoś im wskazuje błędy, tylko wikła je w sposób taki, żeby się nie musiała przyznać do błędów. No bo kto odpowiada za te błędy? Lepiej zacierać ślady. Może nie wszyscy zrozumieją co się dzieje i da się ich przekonać, że rządzimy bardzo dobrze i się załapiemy na kolejną kadencję...
niedziela, 07 września 2014
Zwiedziłem stację o nazwie Zacisze-Wilno (zamiast Elsnerów)
Tego nie da się zapomnieć, bo jest to dokładne zaprzeczenie właściwych cech eksploatacyjnych (poza oczywiście ogólną formą). Pełna amatorszczyzna od nazwy poczynając, na której temat już pisałem, więc się nie będę powtarzać. Tu mogę tylko podkreślić, że ta zła nazwa została wręcz wyryta w kamieniu! Zamiast Elsnerów lub Wilno tylko. To jest środek Elsnerowa, ale obszar MSdezI o tej nazwie jest na Dotrzymie.
czwartek, 04 września 2014
Komunikacja w związku z II linią metra
Opublikowano dziś informację o tym jak będzie wyglądać komunikacja miejska w naszych stronach w związku z otwarciem II linii metra. Wygląda to mniej więcej tak:
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl