Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
niedziela, 31 sierpnia 2014
Pierwszy filmik na jutubie
W końcu udało się utworzyć kanał grochowniepragapd i umieścić na nim gotowy od maja filmik na temat podstawowych spraw naszej dzielnicy związanych z nazwami i herbem ważnymi u progu 100 rocznicy przyłączenia tych terenów do Warszawy.
sobota, 30 sierpnia 2014
Muszę ograniczyć pisanie
Niestety, ręka jest nadwyrężona, a muszę pisać ważniejsze rzeczy. Po prostu jakiś czas musi być rzadziej. Jest okazja poczytać starsze rzeczy, które są cały czas aktualne, bo to blog o ważnych rzeczach. RW
sobota, 23 sierpnia 2014
Jak dorobić teorię do tego, co się zepsuło, czyli stacja Stadion Narodowy.
Nadziałem się na tekst relacjonujący tramwajowe myśli z ratusza. Niby powinno mi się podobać, bo jest tam coś o systemie tramwajowym którego projektu nie ma, ale od razu widać, że brakuje spojrzenia systemowego na całość systemu transportowego dla Warszawy. Zawsze jest coś zamiast tramwaju. Metro, a teraz autobusy torowe. Od razu widać, że jest to kalka z wrocławskiej historii linii na Nowy Dwór. Jak już pisałem, usiłuje się teraz wcisnąć taką linię :zamiast” na Gocław i do Wilanowa. Szczegóły tego projektu (następna wklejanka) Ratusz przedstawi w ciągu kilku tygodni! Trwają analizy i uzgodnienia potrzebne, żeby zdecydować, „w którą stronę idziemy”. Wielka polityka jest za tym, a nie wiedza eksploatacyjna podobno.
niedziela, 17 sierpnia 2014
Stolica: Tu rodzi się nowe miasto
Jeden z moich młodych współpracowników (zresztą z Pragi prawdziwej) z oburzeniem pokazał mi wywiad Stolicy z Wiesławem Łagodzińskim o powyższym tytule. Powiedział dosłownie: zobacz jakie bzdury! Przeczytałem z dużą przykrością. Przyznam, że i mnie zatkało: w piśmie, o którego sukces się starałem takie coś. Otóż na pytanie redaktor naczelnej Ewy Kielak-Ciemniewskiej „Ta dawna Praga to obecna Praga-Północ, czy Praga-Południe Łagodziński odpowiada: Głównie Praga-Południe.
środa, 13 sierpnia 2014
Reksnisa obwodnica przez Kijowską
Zatkało mnie, gdy przeczytałem informację o tym, że dyrektor drogownictwa miejskiego Reksnis ogłosił, że budowana po śladzie Trasy Świętokrzyskiej (ciągle tak nazywana) z czasów zamierzchłej komuny Rynna Kijowska ma zostać adaptowana do roli obwodnicy! Widać to na załączonym obrazku. Od razu przypomniała mi się rzucona przez działacza z Targówka (którego nie obchodziły moje fachowe uwagi), że Kijowska przybliży Targówek do Grochowa!
czwartek, 07 sierpnia 2014
Kompleksowo o znoszeniu bariery kolejowej
Po prezentacji pierwszego programu kandydatki na prezydentkę Warszawy od razu pokazały się komentarze próbujące go zdyskredytować standardowymi za pomocą standardowego: a skąd ona na tę kompleksowość pieniądze weźmie, albo, że nie ma wyliczeń. Jako ekspert eksploatacji ( w przecież o eksploatację miasta i jego systemów chodzi) muszę wyjaśnić komentatorom, że program jest bardzo ciekawy i w formie uwzględniającej najważniejsze w eksploatacji elementy! Diabeł tkwi w szczegółach, a nie w efektownych obliczeniach, które potrzebne są na kolejnych etapach działania: w studiach, projektach itp. Na tym polegają kompetencje eksploatacyjne, żeby zauważać wszystkie elementy systemów i umieć je kojarzyć. W programie widać, że autorzy zastanawiali się nad tym dlaczego i za co konkretne problemy mogą być rozwiązane.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl