Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
czwartek, 29 sierpnia 2013
Z 80 linii tramwajowych część przechodzi przez Grochów-nie-Pragą-Pd. i Pragę-nie-Pn.
Z projektowanych tras - podobno szkicowo, dla oceny przez wybraną w przetargu firmę - część przechodzi przez naszą dzielnicę grochowsko-praską. Oczywiście ani słowa nie było o współnym projektowaniu z siecią kolejową, a więc niejako planuje się konfliktów i sklejanie z kawałków jak zwykle. Podaję na razie bez kometarza, ale w wielu miejscach trasy są absurdalne. Koniecznie chce się utrzymać dotychczasowe złe projekty i idzie się dalej. Pisałem o tym i będę pisał.
sobota, 24 sierpnia 2013
Już wiadomo dokładnie gdzie jest Poligonowa
Swego czasu pisałem o chaosie wokół Poligonowej i chęci nazwania jakiejś Nowopoligonowej ulicą Mirona Białoszewskiego. Mimo sporych studiów na ten temat, jednak nie do wszystkiego doszedłem i popełniłem pewne błędy. Po prostu zestawienie stanu zastanego z przedwojennymi planami wymagało pewnej pracy, której nie byłem w stanie zrobić. Nie jest to jedyny problem, który muszę rozwiązywać, więc proszę o wybaczenie... Od pilnowania prawdy są odpowiednie instytucje i jeden człowiek ich nie zastąpi... Wypadałoby więc zrekonstruować niesprawne organizacje propagujące chaos i nieprawdę za pieniądze podatników.
wtorek, 13 sierpnia 2013
Plan z 1971 roku i brakujące nazwy
Plan PPWK (obecnie Copernicus) z 1971 roku był bardzo zgrzebny. Było na nim tylko kilka nazw dzielnic funkcjonalnych i wcale nie było dzielnic administracyjnych! Zestawienie z brakującymi nazwami, które wykonałem domowym sposobem, zgodnie z obietnicą, pokazuje jednak ważną rzecz: nazwy te, które były znajdowały się na swoich miejscach. Tylko Gocławek zaczynał swoją wędrówkę ku Zamienieckiej (częściowo go zasłoniłem). Zacisze nie było jeszcze na Elsnerowie.
niedziela, 04 sierpnia 2013
Czy Grochów chce być Pragą, albo Gocławkiem???
Dość często pojawia się twierdzenie, że któraś z dzielnic funkcjonalnych (tych mniejszych) nie chce być Grochowem, a więc taka nazwa dla dzielnicy Praga Pd. jest zła. To na pewno ci z Grochowa chcą nas zdominować! Jakoś te dzielnice, a raczej ci ich mieszkańcy, którzy jeszcze nie rozumieją o co nam chodzi w ogóle się nie zastanawiają czy Grochów chce być Pragą albo Gocławkiem i dlaczego ma nimi być.
czwartek, 01 sierpnia 2013
"Urodziłam się na Grochowie"
Nie sposób pominąć faktu wydania książki Elżbiety Jędrych-Pordes pod powyższym tytułem, której promocja miała miejsce w Kici Koci we wtorek. Jest to pierwsza od lat książka poświęcona tej dzielnicy. Cezary Polak, gospodarz Kici Koci - grochowskiego centrum, powiedział, że właściwie to pierwsza książka od słynnej monografii Polińskiego.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl