Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
środa, 29 sierpnia 2012
Praga nie na Targowej, a na końcu Grochowa, koło Gocławka
Aż się cofnąłem, żeby się przyjrzeć wieszaniu reklamy na rogu al. Waszyngtona i Lipskiej (tuż za rondem Waszyngtona). Wielki plakat miał przekonywać, że Praga to na Terespol dużo kilometrów, a nie kilometr w bok, za parkiem Skaryszewskim im. Paderewskiego (załapał się na zdjęciu). Wychodzi na to, że psucie nazewnictwa warszawskiego jest trudne do przewalczenia. Zawsze łatwiej jest zepsuć niż naprawić, co jeszcze trzeba chcieć.
poniedziałek, 20 sierpnia 2012
Idea upamiętnienia DZIĘKI STARANIOM WŁADZ MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY
Zwracałem już uwagę na wyjątkowo bełkotliwe i nieadekwatne treści jakie są na pomniku generała Fieldorfa - Nila na Gocławiu, skądinąd wciśniętego w kąt między obrzydliwe ekrany. Ponieważ nikt prawie nie czyta tablicy umieszczonej na zdjęciu ze względu na bełkotliwy tekst i małe literki, zadałem sobie trud odcyfrowania i zastanowienia się nad treścią.
wtorek, 07 sierpnia 2012
Czy stacja kolejowa w środku Elsnerowa będzie się nazywać Elsnerów?
Od dłuższego czasu leci akcja reklamowa dewelopera budującego osiedle Wilno (nazwa nie jest najlepsza, ale zostawmy to) i stację kolejową obok - co przecież mu się chwali, bo widać rozumie co to jest kolej aglomeracyjna. Przy tej okazji w koło powtarza się nazwę wymyśloną zapewne przez niego w celach reklamowych Warszawa-Zacisze-Wilno.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl