Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
wtorek, 30 sierpnia 2011
Ostrobramska i Łukiska
Dziś opisy dwóch ulic: Ostrobramska nie zawsze była taką arterią i Łukiska była po prostu skrzyżowana z nią. Dziś podzielona jest na dwie części, z których jedna jest całkiem ładna, a druga służy za parking okolicznych firm. Na zdjęciu "parkingowego" odcinka Łukiskiej widać przejeżdżający Ostrobramską autobus, a dalej drugą część ulicy. Opisy proponowane są dla tablic wyjaśniających nazwy, które powinny tu być.
wtorek, 16 sierpnia 2011
Ulica Białowieska Grochów (Wielki)
Niezwykle ciekawą ulicą grochowską jest Białowieska. Większość ludzi nie wie dlaczego jest ona taka szeroka. Poniżej proponowany tekst na tablicę wBiałowieskayjaśniającą nazwę, której jakoś do dziś nie zawiesił ZDM. Na zdjęciu widać najnowszy dom na pierwszy planie oraz bloki nr 17 i 19 wymienione w tekście oraz nr 13 (żółty). Domek nr 11 jest między nimi niewidoczny. Mieszkał tam starszy pan, który prócz strzelania do nas z procy za wchodzenie na dziką śliwkę pożyczył mi piękny album o Piłsudskim - w tamtych latach rzecz bezcenną. Pod Białowieską biegnie przewód ciepłowniczy. Tedy też powinna biec III linia metra, aby spełniać warunki miejskiej sieci kolejowej.
piątek, 05 sierpnia 2011
Tablica o pochodzeniu Ochoty, a Grochów
Nieoczekiwanie okazało się, że sprawa tablicy dotyczącej karczmy Ochota wskazuje jednoznacznie na przyczyny nieprawidłowości nazewniczych także i na Grochowie. W związku z tym wystosowaliśmy z matką poniższe pismo.
wtorek, 02 sierpnia 2011
Ulica Bełżecka
Ulice i ich nazwy mają różne losy. Warto więc o tym informować mieszkańców i postronnych. Informacje takie są w przedstawiane na tablicach MSI. Nie wszystkie ulice mają już takie tablice. Jedną z nich jest ulica Bełżecka, którą niektórzy nazywają Bełżycką (Bełżyce są niedaleko Bełżca przypadkiem, ale wynika to z niewiedzy i niechlujstwa, anie ze znajomości gfeografii). Oto projekt tekstu na taką tablicę. Przy okazji można zobaczyć jak jest ona zalewana na skutek uklepania niezabezpieczonego pola zalewowego przez ciężarówki tu parkujące. Sześć wież Eiffla to piorunochrony podstacji osiedlowej. Pokazany odcinek był nazwany błędnie Zagójską, choć ta szła ukośnie przez teren podstacji do Ostrobramskiej. Nazywanie miejsca zagłady obozem jest sporym nadużyciem. Była to tragiczna mordownia.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl