Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
niedziela, 21 czerwca 2015
Hasło: alergia na szyny na Gocław
Nie tak dawno w Gazecie, która od lat nie interesuje się tym, co piszę, ukazał się felieton Jarosława Osowskiego pod długim tytułem Mieszkańcy Gocławia stoją w korkach po zamknięciu mostu Łazienkowskiego i pytają, dlaczego ratusz zwleka z budową linii tramwajowej do tego osiedla. Prezydent miasta mówi twardo: - Nie. Tym razem dobrze, że mówi twardo nie: projekt jest bardzo zły, choć tak podobno dobry. Można mieć nadzieję, że jednak będzie on zrobiony od nowa.
piątek, 12 czerwca 2015
Zepsuta linia 135: brak awantur oznacza, że ZTM czuje się zwolniony z działania
Już rok chyba trwa ZTM w błędzie uniemożliwiając normalną podróż na Pragę ludziom z Grochowa autobusem 135 bez wycieczek po rondkach Gocławia. To, co pisałem na ten temat wtedy, po podziękowaniu za konsultacje, zostało zignorowane jak prawie wszystko inne. Taki obyczaj w ratuszu jest. Niestety, nic się od tego czasu nie zmieniło. Co najwyżej przysyła się wyjaśnienia, z których wynika, że ekspert, traktowany jako jakiśtam – nie ma racji.
wtorek, 09 czerwca 2015
Przychodnia na Grochowie Małym–Dwór.
Wydawać by się mogło, że po tylu latach rozpowszechniania prawdziwych informacji, które są znane wielu radnym i innym działaczom - powinni być oni naszymi sojusznikami. Sprawa powinna zmierzać do rozwiązania. Okazuje się, że nie! Dalej wielu posługuje się byle jakim nazewnictwem, czym istotnie przyczyniają się do dalszego istnienia systemu, a nawet do ataków tych, co im wszystko jedno i powołują się na skandaliczne błędy jak na wiedzę objawioną. Pisałem o tym nie raz na obu blogach.
środa, 03 czerwca 2015
Euforia tramwajowa po raz kolejny: ratusz lekceważy
Ratusz lekceważy, bo nie rozumie widać o czym piszę tu i nie tylko od lat. Oznacza to, że tak wyglądają nie tylko konsultacje, ale i szacunek dla ekspertów i działaczy. Ratusz nie wie, że pełni rolę kierownika eksploatacji wszystkie projekty powinny być częścią tego systemu.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl