Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
piątek, 27 czerwca 2014
Prezydentka chce uszczęśliwiać nas trzecią kadencją.
Jak zwykle podkreślam, że jestem apolityczny i nie zamierzam dać się wciągnąć z historyjki polityczne na arenie warszawskiej. Wiem natomiast, że błędy systematyczne jakie popełnia obecna władza wymagają przeciwdziałania kontynuacji. Na początek mogę stwierdzić, że dwie kadencje obecnej władzy bez żądnej zmiany sposobu projektowania miasta to nadto. Nadal wciska się, że wklejanki w plan to prawidłowe działanie i tworzy się fałszywe podkładki pod tramwajo-autobus na Gocław czy do Wilanowa, skandaliczne popłuczyny po projektach Trasy Świętokrzyskiej, III linii metra czy Trasy Tysiąclecia. Ma się gdzieś najlepsze uwagi i konsultacje twierdząc serio, że konsultacja to tylko taka podpisana konsultacja i wygłoszona w momencie kiedy władza sobie życzy uczestnictwa w teatrum. Po prostu ma wyjść z konsultacji, że tak naprawdę wystarczy zmienić kolor krawężnika.
czwartek, 19 czerwca 2014
Tramwajo-działki Waszyngtona – koncepcja do planu miejscowego
Mówienie prawdy i to jeszcze profesjonalnej przeze mnie spotyka się często z niezrozumieniem, a nawet agresją z różnych stron, jak pisałem. Ci sami zresztą ludzie chcą mieć tanie miasto i dobrych urzędników na stanowiskach. Niestety, wspierają tych, którzy u władzy utrzymują się za pomocą manipulacji i lekceważenia prawdy, a nie za pomocą profesjonalnego pilnowania prawdy. Tak więc trzeba rozszerzyć wiedzę wszystkich, żeby wymiana myśli nie odbywała się na poziomie dobry-niedobry ten RW.
wtorek, 17 czerwca 2014
Działki w centrum miasta czyli manipulacja, szantaż emocjonalny...
Problem działek „Waszyngtona” odżył znowu, po okresie wyciszenia. Dziś składa się on z dwóch problemów: prób wciśnięcia tam tramwaju wg „świetnego projektu”, którego wielką krytykę już publikowałem (lekceważenie takich rzeczy to sposób działania władz i wielu środowisk) oraz samego sensu istnienia działek w centrum dzielnicy, ale i stolicy. Burmistrz jest za a nawet przeciw: chce przepychać tramwaj (a teraz wymyślił pomysłowy Dobromir autobus torowy tamtędy zamiast tramwaju!) przez działki psują dzielnicę, a jednocześnie mówi działkowcom, że ich popiera i że działki tu zawsze będą. Wszyscy się cieszą, że mają poparcie Burmistrza!
czwartek, 12 czerwca 2014
ZOSTAŃ MAŁYM PRAŻANINEM
Co jakiś czas oglądamy wybuchy zaprażania nieprawdą w postaci nazw typu POZNAJEMY PRAGĘ, ZOSTAŃ MAŁYM PRAŻANINEM, Jak tu ładnie, jak tu cudnie - Poznajemy Pragę Południe. Jest celowa praca przeciwko prawdzie prowadzona pod patronatem zarządu dzielnicy, a więc Miasta. Celowe indoktrynowanie dzieci, żebyśmy mieli trudniej! Po prostu skandal! Efektem tego są praskie nazwy różnych, nawet nowych instytucji i firm. Ciągle powszechne lekceważenie problemu. Zgoda Pragi na wycieranie sobie gęby przez Grochów ich nazwą zadziwia. Dlaczego przyzwala nie zwalcza ona nieprawidłowej własnej nazwy Praga Pn.? Może zastrzec nazwę trzeba?
wtorek, 03 czerwca 2014
MSI a rady osiedli (samorządy mieszkańców)
Długo analizowałem te sprawy zanim się zdecydowałem opublikować niniejsze. Otóż, jak już pisałem – konieczne jest zgranie granic różnych systemów, aby współdziałały one ze sobą, a nie wprowadzały zamęt. System MSI należy traktować jako podstawowy – niezależny od reszty. Oczywiście musi byś on doprowadzony do tego, żeby opierał się na historycznych zakresach nazw, a nie wprowadzał bałagan jak obecnie.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl