Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
środa, 27 czerwca 2012
Się dowiadujemy...
Oczywiście aby zachować wszelkie formy prawne odnośnie projektowanego przez nas herbu Grochowa-nie-Pragi-Pd. (tak trzeba na razie pisać, żeby nie być posądzonym o pisanie o Grochowie funkcjonalnym) na bazie herbu Kamiona trzeba doprowadzić do uzgodnienia użycia elementów herbu Kapituły Płockiej z tąż Kapitułą, jako że nie jest to twór historyczny.
poniedziałek, 04 czerwca 2012
Grochów Wielki i Mały na tabliczkach...
Jak już pisałem nazwy obszarów Miejskiego Systemu Informacyjnego były tworzone na zwichrowanych zasadach, bo przecież od lat brak jest porządku nazewniczego na planach miasta Warszawy. W dzielnicy grochowsko-praskiej złe nazw to Grochów i Gocławek. Zasięg nazwy Gocławek rozciągnięto ponad wszelką miarę dorabiając do tego ideologię, a potem przycięto Kamionek by Grochów był trochę większy. O błędach w innych dzielnicach też się mówi, ale odpowiedzią jest zawsze, że trudno to teraz zmieniać. Fakt: błędy zawsze kosztują i zawsze trudno się do nich przyznać. W eksploatacji to znane zjawisko. Wielu ludzi też nie rozumie znaczenia tego problemu i lekceważy go.
piątek, 01 czerwca 2012
Kolej miejska miedzy Grochowem (Kamionkiem) i Pragą (Szmulowizną) dziś urosła
Dziś uruchomiono linię kolejową do nowej podziemnej stacji końcowej Lotnisko Chopina, a wraz z nią linia S1 została tam przedłużona i utworzona czwarta linia S3. Powstała też trasa Kolei Mazowieckich (dyrekcja koło dworca lokalnego Wschodniego na Skaryszewie-Kamionku) KML. Kilka dni temu uruchomiono dalekobieżną część Dworca Wschodniego po rekonstrukcji, niestety nie całkiem wykończoną. Wcześniej to samo zrobiono ze stacją Stadion oraz dworzec autobusowy Warszawa Wschodnia na placu "Skaryszewskim-Burgundzkim" (nazwy, które bardziej pasują niż twierdzenie, że to jest ulica Lubelska 1. Ani się spotrzegliśmy, a powstał spory system.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl