Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
sobota, 30 maja 2015
Metro na Gocław: nie!
Samo używanie takich pojęć jak tramwaj czy metro „na Gocław” trywializuje sprawę i pozwala sądzić przeciętnym ludziom, że problem jest tak prosty jak to określenie. Mają oni często pretensje do tych, którzy pokazują inne parametry sprawy, że niepotrzebnie komplikują. Postrzegają ich jako tych, co im chcą zabrać metro, czy ten tramwaj, co by wypadł koło ich domu... Tymczasem sprawa wymaga projektowania systemowego, czyli umieszczenia dzielnic w kontekście całego miasta. Jest to trudne, ale nie aż tak, żeby nie móc ludziom pokazać, że linie komunikacyjne to są struktury liniowo-sieciowe.
poniedziałek, 18 maja 2015
PRAGnienie czytaniA wkoło słowa na pięć liter
Biblioteka i to pod wysokim patronatem zachęciła do czytania tekstów historycznych, lekceważąc teksty historyczne varsavianistów, w tym tych na tutejszym blogu. Jest to naprawdę przerażające, bo przecież promuje się kłamstwa w majestacie instytucji które powinny dbać o jakość, prawdę i porządek. Instytucje te zlekceważyły po raz kolejny wszystko, co na temat historii nazw w dzielnicy wiadomo. Wymyślono jeszcze w jaki jeszcze „dowcipny” sposób ludziom wbijać słowo Praga.
czwartek, 14 maja 2015
Zamykają zamknięty przejazd przez stację techniczną Grochów.
Krzyk podniósł się niemożebny w związku z tym, że kolej zamyka swój teren, od najdawniejszych czasów narażone na wtargnięcia ludzi i samochodów postronnych. Przed wojną nie zdążono ogrodzić stacji Grochów (zrobiono to na Szczęśliwicach!), a za komuny nikomu nie przychodziło do głowy, że to potrzebne. Każdy kto chciał chodził po terenie, gdzie o wypadek nietrudno, nie mówiąc już o kradzieżach i demolowaniu odstawionych wagonów.
piątek, 01 maja 2015
Historia Grochowa na witrynie Urzędu Dzielnicy
Oto krytyczne opracowanie opisu Grochowa opublikowanego na witrynie Urzędu Dzielnicowego. Pełno błędów, tak jak i w innych sprawach. Żadnej reakcji na ich opis nie było. Przypadkowi ludzie robią przypadkowe rzeczy. Takie traktowanie nas naprawdę jest poniżej wszelkiej krytyki. Grochów Opublikowany:
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl