Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
środa, 28 maja 2014
List otwarty 5 organizacji ws. (tzw.) Trasy Świętokrzyskiej i przejrzystości miejskich inwestycji.
Artykuł ten i poprzednie proszę traktować jako mój list otwarty i darmowe na razie studium dzielnicowe, którego nie raczyli zrobić powołani do tego i opłacani z naszych podatków. Więcej nie widzą potrzeby takich rzeczy zadowalając się swoim bełkotem doobywatelskim i teatralizacją konsultacji. Oczywiście na żadne konsultacje ja nie pójdę, bo przecież nikt nic ważnego mi tam nie da się powiedzieć. Dlatego piszę mój nieustająco lekceważony (ważna cecha władzy!) list otwarty w odcinkach. Jest on i do organizacji społecznych, które najpierw twierdzą, że chcą współpracować, a potem rzepkę sobie skrobią, widać nie rozumiejąc ważności tego, co piszę.
poniedziałek, 26 maja 2014
Dyskusja, czyli PRZEWRÓCIŁO SIĘ NIECH LEŻY
Na fb odbyła się taka dyskusja: jedna z pań użyła nawykowo słowa Praga na określenie miejsca, gdzie jest Grochownia. Działacz oburzył się słusznie dość ostro, że Praga to nie jest. W końcu już od lat przywracamy wiedzę o tym. Ale w tym miejscu włącza się ni z gruszki ni z pietruszki Postronny, rozpoczynając od wyzywania działacza od bóldupistów, czyli reklamując głupotę i obojętność. Wykwit chamstwa i lekceważenia wiedzy i ludzi ją posiadających osiągnął poziom znany w czasach komuny, gdzie nieraz prostakom kazano poniżać ludzi na poziomie. Przyniosło to oczywiście zahamowanie rozwoju Polski i narastanie nieprawdy zależnie od działań i zaniechań towarzyszy sekretarzy.
poniedziałek, 19 maja 2014
Gocławek Wschodni na północno-zachodnim
Nazwa pętli Gocławek Wschodni wykombinowana kilka lat temu dla autobusów jest doskonałym przykładem jak to złe nazewnictwo ogólne powoduje narastanie błędów we wszystkich dziedzinach. Jest ona piramidalnie nieprawidłowa, kłamliwa . Pętla znajduje się rzeczywiście na wschód od pętli Gocławek, ale prawdziwy Gocławek wschodni jest tam gdzie stacja Gocławek... Tu jest właśnie Gocławek zachodni. Więc jeszcze raz, bo widać zarząd miasta nad tym nie panuje, ani nie ma zamiaru. Przewróciło się – niech leży, to hasło bylejakości.
sobota, 17 maja 2014
Emilianów – miejsce zapomniane przez boga i ludzi....
Emilianów to nazwa, która znikła z planów miasta po wojnie przez zwykłe niechlujstwo. Nazwa „dobra Emilianów” ciągle jest w dokumentach gruntów. Przechodziła tędy jezdnia ulicy Wiatracznej, którędy można było dojechać na Targówek przez przejazdy. Śladem po tym są resztki tej jezdni między torami oraz historycznej konstrukcji straszliwie zardzewiały znak drogowy. Od strony Grochowa Wielkiego pozostał zaspawany szlaban, który jednak się rozleciał ze starości i musiano jego główną część zastąpić jakąś rurką.
niedziela, 11 maja 2014
Jakim prawem!!!!!!!!!!!!???????
Komentarz do informacji o naszym wniosku o doprowadzenie do porządku nazewnictwa dzielnicowego zaczynał się od JAKIM PRAWEM. Zaczynał się tak, jak już dawno nie słyszałem, bo przecież prowadzimy działalność informacyjną, mimo jej sabotowania także przez władze i niektórych działaczy: >Szanowny autorze jakim prawem chce Pan wprowadzić nazwę dla całej dzielnicy nazwę Grochów..to jeśli już to może Skaryszew. Proszę pamiętać że Praga pł..składa sięz różnych odmiennych części jak Saska Kępa, Gocław, Skaryszew czy Kamion. Grochów to zupełnia część i nie powinno się wprowadzać w błąd mieszkańców. <  Pouczający nas (bo przecież to nie jest moja prywatna sprawa)l podpisał się pseudonimem Varsovia, co ma sugerować, jakieś wyższe wiadomości o Warszawie. Nie podpisał się nazwiskiem, bo widać brak mu odwagi.
czwartek, 08 maja 2014
Tramwaj na Gocław, czyli zabawa w tramwaik.
Na temat tramwaju na Gocław napisałem spore studium już. Niestety, osoby występujące w tej sprawie po prostu to ignorują udając, że mnie nie znają, bo przecież wiedza o eksploatacji jest potoczna, a możliwości manipulacji wielkie, aby okazać się skutecznymi wobec wyborców. M. in. manipuluje się za pomocą kolorowych obrazków zrobionych na komputerze, czego możliwości akurat ja nie mam. Dziś panuje przekonanie, że jak coś jest w formie szkicu to tego nie należy brać po uwagę. Ludziom wydaje się, że profesjonalizm to ładne obrazki. Tak im wpierają liczni kierownicy nie mający odpowiednich kompetencji eksploatacyjnych. To jest czysta amatorszczyzna.
środa, 07 maja 2014
Obywatelu: odczep się - kolejny raz....
Dostaliśmy rzekomą odpowiedź na nasz wniosek w sprawie naprawy nazewnictwa i herbu. Na razie część dotycząca Miejskiego Systemu dezInformacyjnego. Można sobie poczytać na obrazku. Pisemko to dostaliśmy mimo że ostrzegłem, że nie życzę sobie pism o niczym, co zapowiadało skierowanie sporawy z geodezji i katastru do zarządu dróg. Było to więc świadome konstruowanie mało kulturalnego czegoś co miało udawać odpowiedź na zasadzie: mu mu pokażemy, bo my tu rządzimy. Było to z polecenia Geodezji, która wiedziała o tym, co napisałem, bo emaila dostała. Po prostu ZDM (dyrektor Michał Trzciński) dostał zadanie nas spławić i to zadanie wykonał. Wszyscy tam oczywiście są zatrudniani za nasze podatki i chcą być zatrudnieni dalej przez osoby, które wybierać mamy. Nie są w stanie sobie wyobrazić, że jest to skandal.
sobota, 03 maja 2014
Pomnik z polskimi żołnierzami na cmentarz radziecki
Uchwała rady dzielnicowej Pragi Pn. na temat postępowania z pomnikiem Braterstwa Broni i uzasadnienia do niej wygłaszane w mediach – po prostu poraża. Rada ta nie podjęła uchwały w sprawie przywrócenia prawdziwej nazwy dzielnicy, a bohatersko starła się z naszymi żołnierzami i podjęła cenzurę historii, ubliżając wielu Polakom, ale także Rosjanom i innym, którzy musieli w tym chromym braterstwie broni uczestniczyć. Plac będzie miał inne funkcje, mówią. Kompletnie nie rozumieją, że ten pomnik dziś nie ma tego znaczenia, które chciał mu nadać Stalin ze swoimi klakierami, których potem załatwiał odmownie zresztą. Pisałem już na ten temat sporo. Identyczna sytuacja jest z Pałacem Kultury, który niektórzy chcieli burzyć, ale stał się zabytkiem.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl