Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
czwartek, 24 maja 2012
Na razie na tym kończymy wersje herbu
Zrobiliśmy jeszcze jedną wersję, zapowiedzianą w poprzednim felietoniku. Można powiedzieć, że to wystarczy do konkretnego działania. Postaraliśmy się, żeby herb był zgodny z zasadami heraldyki polskiej. Nawet jeśli coś jeszcze trzeba poprawić - to widać z daleka, że nie mamy do czynienia z Pragą, ale z ważnym historycznie obszarem, który własnie jest w stadium integracji...
środa, 23 maja 2012
Po uwagach specjalisty
Skontaktował się z nami Robert Fidura, specjalista w dziedzinie heraldyki i udzielił nam kilku ważnych wskazówek. Bardzo za nie dziękujemy! Paradoksalnie zajmował się on rok temu herbem gminy Młynarze (link dawaliśmy), która też należała do kapituły płockiej. Czyli myśl biegnie w tę samą stronę.
sobota, 19 maja 2012
Dwa lata minęły
Ponad dwa lata temu dokonaliśmy pierwszych odkryć dotyczących Grochowa-nie-Pragi-Pd. Wcześniej byliśmy przekonani, że sprawy toczą się mniej więcej właściwie. Jak jednak widać tak wcale nie jest, gdy brak społecznej kontroli, a aktywności przede wszystkim. Okazało się, że ilość błędów w różnych dziedzinach jest w naszej dzielnicy znaczna. Nie jest ona tez przedmiotem zainteresowania mediów i większości samorządu. Do dziś widać, że po hecy (jak inaczej nazwać pisanie o rozwodzie Grochowa z Saską Kępą)na początku nie jesteśmy traktowani, jako ważne wydarzenie w życiu Warszawy. Nikt się nie spieszy z popieraniem inicjatyw obywatelskich, gdy wykazują one wieloletnie zaniedbania instytucjonalne.
wtorek, 08 maja 2012
Czy Gazeta Stołeczna jest stołeczno-warszawska?
Z prawdziwym zażenowaniem kolejny raz takie bzdury czytamy. Chyba Praga jest też w Gazecie Wyborczej, a Stołecznej w szczególności. Mają tam jakiś salon. Dla nie świadomych wyjaśniamy: plac Szembeka to jest centrum Grochowa, choć znów jakiemuś innemu specjaliście przyszło do głowy tu zrobić obszar MSI Gocławek. MSI to znów taki system dezinformacyjny. Tak skomentowaliśmy tekst z GW-Stołecznej.
piątek, 04 maja 2012
Kamieniecki i kamionecki
W końcu doszedłem jak to jest: przyznam, że poprzednio, na bazie niejasności w różnych miejscach i sam pokręciłem. Sprawa herbu jednak uświadomiła dokładnie jak to było.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl