Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
piątek, 24 kwietnia 2015
Kto ma panować nad nazewnictwem?
Praga atakuje Grochów z lewej, a Gocławek z prawej (słynny pałacyk grochowski znalazł się rzekomo na Gocławku) i to z łaski Saskiej Kępy. Tej nie podoba się, że osiedle na Gocławiu nazwano Saską Kępą. Ci z Przyczółka Grochowskiego twierdzą, że nie są Gocławiem... Bluszcze są na Czaplach i nikt nie wie, że to na Gocławiu (teraz wiemy, że pompownia nazywa się Bluszcze, ale władza tego nie kojarzy). Kłopoty z ustanowieniem granicy między Kamionkiem i Grochowem Wielkim.
piątek, 17 kwietnia 2015
Tramwaj na Terespolskiej
Pisałem swego czasu o tym, że tramwaj z Gocławia przez Kinową i Terespolską powinien docierać do torów i dalej przez Michałów do ronda Żaba. Wynikło to z analiz systemowych, które – w oparciu o wiedzę na temat systemów eksploatacji – przeprowadziłem. Można je czytać na niniejszym blogu.
sobota, 11 kwietnia 2015
Konsultacje "praskie"
Nasze wołanie o doprowadzenie do porządku sprawa nazewniczych odbija się od władz (takie sobie wybraliśmy lekceważąc wybory!) jak piłka od ściany. Ostatnio ogłoszono konsultacje, po raz kolejny ignorując konsultacje permanentne jakich udzielamy na tym blogu i na odpowiednim profilu fb.
sobota, 04 kwietnia 2015
Jak pokonać korki na Saskiej autobusem?
Jak widać na załączonym zdjęciu zrobionym z tramwaju jadącego al. Waszyngtona, na ul. Saskiej tworzą się korki, w których tkwią masowo autobusy. Oznacza to, że demoluje to ich rozkłady jazdy, a ludzie mają potem pretensje, ze po długich przerwach przyjeżdżają stada. Słyszałem o koncepcji, żeby zrobić Saską jednokierunkową. Nie jest to dobry projekt, bo przecież samo doprowadzenie większego strumienia do al. Waszyngtona gdzie znów tworzą się korki sięgające Kinowej niczego nie rozwiązuje, a może nawet zachęcić większą ilość samochodziarzy do skorzystania z tego kierunku.
środa, 01 kwietnia 2015
Urzędowe zaprażanie nieprawdą trwa!
Wszystkie nasze działania zmierzające do przywrócenia porządku w nazewnictwie zostały zlekceważone. Nadal trwa zaśmiecanie dzielnicy w dowolny sposób. Tutaj warto przytoczyć liczne przykłady NOWYCH osiedli, których budowniczowie zostali powiadomieni o absurdalności wymyślonych nazw, gdzie zapraża się nieprawdą na całego. Dotyczy to głównie Grochowa. I tak na ul. Chrzanowskiego buduje się dwa osiedla, podobno wysokiej klasy, gdzie nadano niechlujne nazwy, oszukujące ludzi, że to jest Praga.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl