Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
niedziela, 27 kwietnia 2014
Szmulki odpuściły, czyli spieprzaj dziadu
W gazetce targóweckiej dano kolejny wyraz stosunku do jakości projektowania Warszawy i innych dzielnic tak ze strony działaczy jak oraz zarządów miasta i województwa. W skrócie da się to określić za pomocą znanego aforyzmu spieprzaj dziadu. Na tym jadą przecież różni wybrańcy narodu w tym ich utytułowane często przyjaciółki, któ re podobno łagodzą obyczaje. Naprawdę nie ma się co dziwić, bo tak się zachowuje rząd, gdy w tle nie ma telewizji, czy innego medium.
czwartek, 24 kwietnia 2014
O braku obwodnicy na rondzie Wiatraczna
Po raz pierwszy sprawa reszty obwodnicy śródmiejskiej stałą się tematem demonstracji na Rondzie Wiatraczna wczoraj i dzisiaj. Rozbrajająco opisały to media zaczynając od tego, że to na pewno kampania wyborcza jednej z partii i że Ratusz pociesza, że chce zbudować Rynnę Kijowską (popłuczyny po Trasie Świętokrzyskiej). Naprawdę poraża to, że gdy jest trynd na obwodnicę to media publikują wielkie schematy, a gdy jest trynd na Rynnę Kijowską udają, że jest to jakaś alternatywa dla tej obwodnicy. Żadnej rzeczowej analizy, choć przecież jest o czym mówić. Było o tym na rozdawanej ulotce i w samym temacie demonstracji: Gdzie jest obwodnica śródmiejska? Czekamy na nią już 8 lat. Przypomniano też jeden z punktów programu PO: Przebudowa Ronda Wiatraczna tak, aby stało się ono placem miejskim oraz budowa połączenia przez tory kolejowe z Rembertowem i Targówkiem.
wtorek, 22 kwietnia 2014
Metro M2 a system kolei aglomeracyjnej u nas
Przemilczane jest to, że linia M2 będzie faktycznie kolejną linią systemu kolejowego w dzielnicy prawobrzeżnej. Nawet nie wspomina się o tym, przecież takie umiejscowienie stacji metra Stadion miało spowodować powstanie tu węzła komunikacji kolejowej. Oczywiście nadal uważam, że stacja tu to nieporozumienie, a projektowanie do niej odgałęzienia grochowskiego to skandal i marnotrawstwo pieniędzy tak inwestycyjnych, jak i potem eksploatacyjnych. Jest to resztka projektu trzeciej linii zaprojektowanej przez ludzi, którzy nie mieli pojęcia o wykorzystaniu kolei w mieście, a ponieważ wtedy skm nie było, więc traktowali ją marginalnie. Przez lata nikt tego nie zweryfikował i nadal chce się tworzyć jajeczko częściowo nieświeże. ------------------- Zachęcam: EKSPLOATYKA - TEROTECHNIKA
czwartek, 17 kwietnia 2014
Metro M2, a zmiany w komunikacji ulicznej
Przedstawione przez ZTM zmiany w układzie linii tramwajowych i autobusowych można uznać za dobre przynajmniej w obrębie dzielnicy Grochów-nie-Praga-Pd. Trochę żal, że mogłaby być przerwana drugi raz ciągłość kursowania linii 24 do pętli Gocławek - na Grochowie Małym. W końcu kiedyś mówiono, że pętla na rondzie Wiatraczna nie jest potrzebna. Jednak w eksploatacji nie chodzi o pomniki, a o analizy techniczno-ekonomiczne.
wtorek, 08 kwietnia 2014
Zmarł Mieczysław Wodzicki, mój ojciec
Można powiedzieć, że to on spowodował mimochodem nasze działania grochowskie sprowadzając m. in. mnie do mieszkania służbowego Ministerstwa Oświaty na Grochowie Wielkim przy łące, jaką była ulica Białowieska wtedy. Wtedy zapowiadano, że dzielnica będzie się rozwijać, choć blok był jednym z pierwszych. Okazało się, że pozostał w tym mieszkaniu aż do śmierci 7 kwietnia.
piątek, 04 kwietnia 2014
Zacisze-Wilno na Elsnerowie czyli nieprawda dalej jest tworzona i trwa
Cokolwiek się napisze, to okazuje się, że właśnie tego nie można zrobić, bo coś tam. Ja wiadomo przedstawiłem tu wiele różnych spraw. Okazuje się, że prawie żadna nie jest warta tego, żeby się nad nią zatrzymać. Jest to zupełnie nieprawdopodobne, żeby wnioski człowieka o niezłej wiedzy wszystkie były do niczego, albo żeby to prawo przeszkadzało przywróceniu zgodności z prawem. Śmiało można powiedzieć, że zjawisko blokowania wielu ważnych wniosków jest masowe i nie dotyczy tylko niżej podpisanego.
środa, 02 kwietnia 2014
Podpisy w sprawie zmian niezbędnych przed setną rocznicą okręgu Grochów w Warszawie
Informuję, że przekazałem do ratusza pismo jak niżej w załącznikami, w tym ze wzorem herbu oraz zestawieniem jak doszło do takiego bałaganu nazewniczego. Jeśli ktoś by chciał się dołączyć może złożyć swoje powołując się na to pismo (data 30.). Podkreślam, że chodzi o zgodność z prawdą.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl