Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
środa, 25 kwietnia 2012
Jeszcze dwie wersje herbu
Całkiem niezależnie od siebie wpadliśmy z Dorotą M. na podobne pomysły i to na odległość. Coś w tym jednak jest widać... A więc nie zwlekam z dołożeniem ich do wczorajszych projektów. Nie wątpię, że znajdą się pomocnicy także do prowadzenia procesu zatwierdzania... i zmiany nazwy dzielnic naszych.
wtorek, 24 kwietnia 2012
Projekty herbu: coraz ciekawiej
Myślę, że te projekty herbu dla Grochowa-nie-Pragi-Pd, są najlepsze. Współpracownicy nasi pomogli uporządkować moje wyobrażenia robiąc grafiki elektroniczne. Pierwszy herb powstał, gdy jeszcze nie mieliśmy dostatecznych wiadomości o herbie Kamionka. Składa się on z wizerunku obelisku grochowskiego i połowy herbu Arnhem. Próbowaliśmy go też uzupełnić herbem Poniatowskich Ciołek.
poniedziałek, 16 kwietnia 2012
Zygmunt a Kamionek
Imię Zygmunt ma oczywiście szczególne znaczenie w Warszawie. Trzech królów Polski, w tym ten co przeniósł stolicę do Warszawy tak się nazywało. Jak już niektórzy wyczytali zapewne herb Kamiona ma bezpośredni związek ze św. Zygmuntem, który był królem burgundzkim: herb królów burgundzkich został nadany kapitule płockiej przez cesarza niemieckiego Maksymiliana I.
piątek, 13 kwietnia 2012
Burgundia a Kamionek, czyli nasz herb niepraski.
Odkrycia, których dokonałem dzisiaj za sprawą Grochowa Patriotycznego są niesamowite. Otóż herb jurydyki Kamion znajdujący się na głowicy chorągwi kościelnej i przyjęty jako herb dzielnicy Kamionek to herb kapituły płockiej, która posiadała Kamion przez jakiś czas tylko bez gwiazdy. Jest to ni mniej ni więcej tylko herb królów Burgundii we Francji (wino burgund...) nadany biskupowi przez cesarza Maksymiliana w związku z relikwiami św. Zygmunta znajdującymi się w Płocku.
wtorek, 03 kwietnia 2012
Zniszczono wysadzone przęsło
Jak ustaliliśmy, przęsło Mostu Poniatowskiego leżące od 13 września 1944 roku zostało zniszczone zapewne w ramach przygotowań do Euro. Na szczęście zrobiłem jeszcze zdjęcie tego przęsła ze Stadionem Narodowym w tle. Dziś jednak nieodparcie się nasuwa przykład z malowaniem trawy mną zielono. Czemu przed tyle lat broniono tego przęsła przed złomiarzami?
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl