Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
sobota, 30 marca 2013
Nasze sprawy w mediach
Ostatnimi czasy rozmawiałem z redaktorami dwóch rozgłośni radiowych i telewizji warszawskiej. Nie miałem okazji słuchać radia, ale doniesiono mi, że było. W Kurierze Warszawskim widziałem to w wydaniu wieczornym 26 marca... Z dość długiej mojej wypowiedzi (jako tego od niniejszego bloga)wybrano zdanie, że przez to, że Grochów nazywamy Pragą Pd. Praga musi być Północ. Jest to jedne z najważniejszych aspektów, choć nigdy nie podnoszony dotąd.
wtorek, 26 marca 2013
Autobus 521ma być skrócony, a 175 zlikwidowany
Rekonstrukcja sieci autobusowej w Warszawie stale jest opisywana, jako jakiś wybryk urzędników, którzy w ogóle nie wiedzą co robią, a robią to dla oszczędności, których nie powinni robić. W końcu jednak muszę to skomentować, bo przecież eksploatacja to jest działalność techniczno-ekonomiczna, co oznacza, że główną zasadą jest obniżanie kosztów działalności technicznej. Oczywiście nie za wszelką cenę, ale wziąwszy pod uwagę istniejące warunki. Także złe nawyki komunikacyjne wykształcone przez lata i wady systemu. Każdy system broni się przed zmianą i zawsze ktoś napisze list w obronie, nawet z wieloma podpisami. To naprawdę nic nie kosztuje o oznacza: ja bym chciał, żeby to było, ale za to nie zapłacę, bo to wy o tego jesteście. Nie obchodzi mnie także jakie macie kłopoty i komu to zaszkodzi. Trzeba więc pracować nad właściwymi metodami działania, aby rzecz dotknęła jak najmniejszej ilości ludzi i była możliwie najtańsza.
środa, 20 marca 2013
Plan zagospodarowania Michałowa.
Zapoznawszy się z planem zagospodarowania przestrzennego i skonstatowawszy, że Stowarzyszenie Michałów wystosowało pismo z 25.2.13 r. (data grochowska) ignorując nasze, grochowskie uwagi, pozwalam sobie zwrócić uwagę na to, że plan dla dzielnicy musi mieć elementy spójne z dzielnicami sąsiednimi. Tymczasem właśnie to projektuje się wadliwie. Pisałem to wielokrotnie na blogu i jest to powszechnie znane, a nawet spotkało się za uznaniem. Niestety mój wniosek, że Miasto powinno śledzić takie źródła konsultacji, uznano za takie sobie dywagacje i zlekceważono. Oznacza to wyzbywanie się ważnej wiedzy i starania o wręcz ominięcie tych, co nie odpowiadają własnym wadliwym sposobom myślenia.
poniedziałek, 11 marca 2013
No i zepsuto nazwy stacji II linii metra....
Jakby ktoś pilnował, że musi być zepsute i to jak najbardziej. Pisałem już wielokrotnie o zasadach nazywania stacji, robiłem projekt dla całego systemu kolejowego. Wszystko przesłałem do Miasta. Jak kulą w płot! Wymyślono i przegłosowano nazwy takie jak się obawiałem, że w końcu ktoś wykombinuje na podstawie amatorskich rozważań. Przy głosowaniowym systemie eksploatacji tak się dzieje, jeśli procedury są wadliwe: wg jakiegoś przypadku co się komu wydaje, a nie wg sprawdzenia czy zastosowano właściwe uzasadnienia dla nazw. Tak więc wygląda rzekoma potrzeba konsultacji ze strony władz miasta. Udzielona konsultacja ekspercka jest wrzucana do jednego wora z widzimisię. i wychodzi co się zdarzy! Mogę sobie darować! To tylko bujda na resortach te konsultacje, gdzie fachowca może przegłosować każdy kto ma grupę nacisku! Przypomniałem sobie: gdzieś tam burmistrz nazwał nową ustawę o konsultacjach możliwością dla pieniaczy....
środa, 06 marca 2013
Praska wiązka komunikacyjna
Uzupełniając poprzedni felieton: aby uzmysłowić, także sobie jak powinna wyglądać praska wiązka komunikacyjna, której bieg wymusza faktycznie kolejowa linia obwodowa (nadwiślańska) biegnąca w większej części po nasypie, spróbowałem sobie to naszkicować. nawet chciałem to zrobić dość elegancko, w miarę posiadanych możliwości.
piątek, 01 marca 2013
Projekty prasko-grochowskie, czyli sklejanka
Analizują system eksploatacyjny dzielnicy grochowsko-praskiej już nieraz nadziewałem się na dziwaczności. Jest ona w stadium już integrowania się dzielnic funkcjonalny w jeden organizm śródmieścia wschodniego Warszawy. Nie wystarczy już wstawiać kolejnych domów i osiedli jak w Misu. Konieczne jest spojrzenie naprawdę systemowe. Niestety, nie spełniają tego warunku projekty prezentowane coraz to w postaci wyrwanej z kontekstu.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl