Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
niedziela, 25 marca 2012
Herb dzielnicy Kamionek (dla zmylenia przeciwnika zwanej osiedlem)
Ciekawą inicjatywą jest uchwalenie herbu dla obszaru tak małego jak Kamionek, ale też jest to miejsce bardzo historyczne. Przy okazji dowiedzieliśmy się o kolejnych źródłach, potwierdzających także nasze wcześniejsze myślenie. Kamionek tam miał poczesne miejsce.
sobota, 10 marca 2012
Konsultacje w sprawie komunikacji dotyczą też Grochowa-nie-Pragi-Pd.
Trwają konsultacje w sprawie transportu województwa. Podstawą jest: Studium rozwoju i modernizacji technologicznej transportu szynowego na Mazowszu w kontekście polityki transportowej Województwa Mazowieckiego. http://www.mbpr.pl/user_uploads/image/PRAWE_MENU/program-%20szynowy/srts.pdf
środa, 07 marca 2012
Kolejny wynik rozważań naszych na temat herbu
Wziąwszy pod uwagę zdania tych, co się wypowiedzieli na temat dotychczasowych projektów wykonałem makietę kolejnego. Wystarczy do rozważań. Istotnie pół całego herbu Arnhem to zbyt jest dużo. Podobnie zresztą Ciołka nie trzeba powiększać. Trzeba tylko zaznaczyć symbolicznie rolę Poniatowskich i Sosabowskiego. „Żelazny Słup” rzeczywiście lepiej jest bardziej wyeksponować, jak w pierwszej wersji. Warto podkreślić, że słupem opiekował się swego czasu Kamionek, jako że przecież ten, który był zawsze najbliżej miasta.
poniedziałek, 05 marca 2012
Herbu sprawa się rozwija
Na naszym profilu na fejsbuku pojawiła się kolejna propozycja herbu dla Grochowa, którą zaprojektował Grochów patriotyczny. Są różne myśli na ten temat. Prosimy dodawać swoje: i myśli i propozycje. Na 100 lat okręgu Grochów (Saska Kępa, Gocław, Kępa Gocławska, Grochów, Górki Grochowskie, Witolin) w Warszawie w 2016 r. możemy zdążyć. Jest z nami kawałek przedwojennej pierwszej Pragi Pd. - Kamionek-Skaryszew oraz Gocławek a właściwie ich części.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl