Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
sobota, 27 grudnia 2014
Uliczki osiedlowe: czyli NIE dla miasta.
W związku z powstaniem nowych ulic w naszej dzielnicy, a szczególnie na Gocławiu, powstały możliwości uzupełnienia sieci komunikacyjnej. Wydawać by się mogło, że jest to naturalne w wielkim mieście, że sieć ma być równomierna i zapewniać ruch wg zasad wynikłych z rozmieszczenia generatorów ruchu, jakimi są miejsca zamieszkania, pracy i handlu, ale też przesiadek. Mieszkający w mieście powinni rozumieć, że tak w mieście jest. W czasie konsultacji mogą wesprzeć fachowców swoimi uwagami i tyle.
niedziela, 21 grudnia 2014
Polskie Linie Kolejowe:Warszawski węzeł kolejowy dla kolei aglomeracyjnej.
„Zamiast planowanej od lat obwodnicy kolejowej wokół centrum, powstanie nowa linia średnicowa północ-południe z wygodnymi przesiadkami do metra. PKP szykują inwestycje za 8 mld zł z pomocą Unii Europejskiej”. „O tym, jak się zmieni podróżowanie pociągami po stolicy i całej aglomeracji, opowiada Michał Jasiak z działu planowania strategicznego spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Cele są ambitne: częste kursy, większy komfort, wyższe bezpieczeństwo i nowe trasy. Roboty mają się zacząć w końcu 2016 r.”
czwartek, 11 grudnia 2014
Plan PPWK z 1974 r.: początki wędrówki nazw?
Odnalazłem ten plan w czasie porządków i stwierdziłem, że jest tam sporo informacji. M. in. jest już Trasa Łazienkowska, jeszcze kolejka radzymińska, a także dorysowana ołówkiem przeze mnie Trasa Świętokrzyska (widać akurat o niej się mówiło, co to znaczy dziś to wiemy). Mamy więc jeszcze jedne dowód jak to następowało rozpływanie się systemu na planach, nie kontrolowanych przez redaktorów i przez miasto.
niedziela, 07 grudnia 2014
Chaosik (nazewniczy) nasz codzienny
Gdzie nie spojrzeć to chaosik nazewniczy jakiś. Po prostu nikt nad tym nie panował systemowo. Poszczególne sprawy były załatwiane osobno, co daje oczywiście efekt sklejanki przypadkowych elementów. O ile w wieku dziecinnym jest to pewne osiągnięcie, bo przecież dziecko nie ma dostatecznej wiedzy z natury rzeczy, o tyle w wieku dorosłym oznacza to brak jej dostatecznego poziomu, potrzebnego na danym stanowisku. Oznacza to także brak świadomości, że trzeba tej wiedzy poszukiwać lub też gdzie trzeba jej poszukiwać.
środa, 03 grudnia 2014
ZBIERAJMY PODPISY: WNIOSEK O KONSULTACJE W NASZYCH SPRAWACH!
Razem z Rafałem Wodzickim – autorem bloga Grochów nie Praga Pd. Praga nie Praga Pn., rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów pod wnioskiem o dzielnicowe konsultacje społeczne "w sprawie nazewnictwa stosowanego w dzielnicy Praga-Południe oraz sposobów utrwalania i promowania historycznego dziedzictwa Grochowa, Kamionka, Saskiej Kępy i Gocławia". Zgodnie z uchwałą rady miasta z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy, musimy zebrać 200 podpisów mieszkanek i mieszkańców dzielnicy, aby konsultacje się odbyły. Jeżeli władze dzielnicy nie chcą zainicjować debaty - pomożemy im! (-) Dominik Krzysztof Pucek
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl