Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
sobota, 28 grudnia 2013
Tyle ważniejszych spraw czyli 100. rocznica okręgu Grochów....
W związku z wydarzeniami na Ukrainie profil Hanny Gronkiewicz-Waltz ogłosił, żeby się tanio przypodobać komuś kto to wymyślił - oświetlenia Pałacu Kultury po ukraińsku. Zastanawiam się w ogóle, czy to jest stosowne zachowywać się tak wobec innego państwa, które jak by nie było Białorusią nie jest. Może w Kijowie oświetlić coś na biało-czerwono, żeby pokazać, że tam też nie lubią naszego rządu, bo się posuwa za daleko? Na przykład Ławrę Peczerską? Na koniec roku mogę jasno stwierdzić, że duża ilość ważnych problemów omawianych na tym blogu nie jest w ogóle przedmiotem studiów. Rzeczywiście są one bardzo trudne! Trudniejsze niż oświetlenie Pałacu Kultury na niebiesko-żółto.
niedziela, 22 grudnia 2013
Autobusy na Jeziorańskiego i Poligonowej
Został wybrany jeden z wariantów zmian linii autobusowych związanych z budową porządnej jezdni na Poligonowej. Przyznam, że zastanawiam się dlaczego... Za mój projekt mi podziękowano i nawet go nie pokazano publiczności z tego co wiem. Wiem też, że wielu ludziom mój wariant ze zmianą trasy autobusu 123 się podobał. Opisywałem jego zalety i wady robienia zygzakującej linii 135, która definitywnie opuszcza Ostrobramską, na której była już gdy tylko ten odcinek jej istniał. Nie będę więc się powtarzał, bo kto chce przeczyta ten felieton.
niedziela, 15 grudnia 2013
Kino Praha, czyli chocholi taniec
W kinie Praha na Pradze byłem jeden raz chyba, w pierwszej klasie na filmie Awantura o Basię, który zawsze prawie oglądam teraz wspominając te chwile. Teraz Ratusz warszawski zaprosił na debatę o prawobrzeżnej Warszawie, co przyjąłem za nawiązanie do tego, co m. in ja piszę. Przecież obszar rewitalizacji, o który miało chodzić sięga wyraźnie w otoczenie obszaru Stara Praga. Otóż nic z tych rzeczy. Wszystko ograniczyło się do tegoż obszaru, z próbami przepychania Kijowskiej na Targówek, bo się korkuje. Grochowa-nie-Pragi-Pd. po prostu nie było. Co najwyżej wspomnienie, że jak się zrobi coś tam to zaleje go masa samochodów.
piątek, 06 grudnia 2013
Warszawa dla ciekawych
Jak wygląda wschodnia część Warszawy w książkach już wiele razy pisałem (nikt mi nie pozwolił, co na pewno drażni niektórych). Tym razem zaglądamy do książeczki z serii Miasta dla Ciekawych – Warszawa Małgorzaty Omilanowskiej. I co my tam widziem proszę wycieczki? Ano rozdzialik Stara Praga, Targówek i Bródno. A co w nim?
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl