Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
poniedziałek, 31 grudnia 2012
Kamionek jest częścią dzielnicy Warszawy Praga Pd.....
Kamionek jest częścią dzielnicy Warszawy Praga Pd. zaczyna się tekst dla obcokrajowców. Jest to naturalna konsekwencja wyrobionego całkiem niedawno nawyku eksponowania wszelkich biurokratycznych podziałów. Na planach przez wiele lat niewiele było na temat podziałów administracyjnych. W miarę doskonalenia technik wydawniczych i wzbogacania treści – długo zgrzebnej – ich wydawcy dokładali także podziały administracyjne miasta.
środa, 19 grudnia 2012
Nasze autobusy - cd.
Szczególnie ważne są jeszcze dwie linie: 521 i 188. Jak napisałem w komentarzu do poprzedniego tekstu 0 nie zauważono linii 143, skądinąd dobrze mi znanej. Linia 521 była rozpracowywana jeszcze przeze mnie przy uruchamianiu kolei miejskiej.
Nasze autobusy a rekonstrukcja sieci miejskiej
W związku z planami ograniczeń w komunikacji SISKOM (Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji Miejskiej) przedstawiło projekty racjonalizacji wielu linii, których część dotyczy dzielnicy grochowsko-praskiej. Poniżej je cytujemy. Na profilu fb już pokazały się oceny na ten temat, bo przecież każdy system brobi się przed zmianą. Zarówno dobry jak i zły. O ile kierunek myslenia jest dobry to sprawa wymaga podejścia systemowego w każdym calu.
sobota, 15 grudnia 2012
Proszę wybaczyć, ale po raz kolejny zerwane połączenie...
Zniszczyło felieton. A miało być lepiej... Kompetencje eksploatacyjne potrzebne są wszędzie, a tu widać znów zabrakło.
piątek, 07 grudnia 2012
Co ma burgund do Kamionka...
Pod takim tytułem kolega Adam Rosiński umieścił relację z mojego (a właściwie naszego) wystąpienia w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym na temat naszego odkrycia herbu Kamiona.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl