Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
piątek, 28 lutego 2014
Wspomnienia z psucia parku Znicza w 2007 r.
Warto opublikować dziś materiały z tamtych czasów, by pokazać jak zlekceważono nas, działających w interesie społecznym. Nikogo nie obszedł też profesjonalizm. Przypadkowo w sprawach innych też tak jest... Widać tutaj często... Więc kogo wybieramy??? Jak to jest, że prawie nigdy racji nie mam będąc fachowcem??? Kto o tym decyduje? Fachowcy od psucia?
środa, 26 lutego 2014
Film o bitwie grochowskiej na 183 rocznicę.
Rocznica była wczoraj. Z tej okazji odbyła się w dzielnicowym domu kultury przy ul. Podskarbińskiej (czyli obok Żelaznego Słupa, przy którym stał w czasie bitwy wódz naczelny Michał Radziwiłł) premiera filmu stworzonego przez Fundację Muzyki Sakralnej. Trzeba powiedzieć – nareszcie taki film powstał, jako efekt prac wszystkich działaczy, którzy mimo różnych trudności tworzyli pomniki kamienne i żywe – rekonstrukcje (tegoroczna 8 marca rozpoczyna się pod pałacykiem z Warszawianki Wyspiańskiego!!!). Ja wspominam jak to krótko będąc w harcerstwie miałem okazję się w nim dowiedzieć więcej o bitwie (hufiec był w rogatce grochowskiej). Liceum Wyspiańskiego, mimo celowo grochowskiej nazwy specjalnie tematu nie eksponowało. Dotychczasowy skromny krzyż i mogiła od strony Wygody, podlegały zawsze opiece instytutu kolejowego (ul. Chłopickiego!), zbudowanego wewnątrz pętli do zawracania pociągów .
sobota, 15 lutego 2014
Metody rządzenia Warszawą: niewygodne pominąć i zablokować!
Na fejsbuku został zainstalowany profil pod nazwą Hanna Gronkiewicz-Waltz. Takie jest też zdjęcie. Na profilu tym są umieszczane gazetowe wiadomości wynikające z publikowanych przez ratusz i firmy miejskie komunikatów. Usiłowałem pokazać tam, że jednak prezydent Warszawy to nie tuba ogłoszeniowa i wypadałoby, żeby na tym profilu były jakieś głębsze myśli niż niż cenniki komunikacji miejskiej. Oczywiście po dotychczasowych doświadczeniach nie miałem nadziei, że operator tego profilu w ogóle wie o co chodzi. Że został odpowiednio poinstruowany jak szanować obywateli i jak prezydent chce korzystać ze sprzężenia zwrotnego, jakim są komentarze czytelników. Ale jednak nie spodziewałem się prostego chamstwa, jakkolwiek powszechnego poza sferą widoczną...
niedziela, 09 lutego 2014
Tramwaj na Gocław a rama do Sana
Sprawy tramwaju „na Gocław” przestudiowałem szczegółowo i udostępniłem swoją wiedzę. Niestety, niewiele z tego wynika: władza tę wiedzę ignoruje, a właściwie lekceważy, jeśli przyjąć, że rozumie jej ważność. Prowadzi politykę propagandową w celu przepchnięcia tego, co jest, czyli pokazania, że sukcesem jest trwanie w błędzie przez tyle lat!!! Za to trzeba rozliczać, a nie nagradzać.
środa, 05 lutego 2014
Mobilizacja na Gocławiu. Mieszkańcy walczą o tramwaj.
Postanowiłem zacytować ten gazetowy tytuł, zawierający w sobie cały sposób zabawkowego myślenia o problemie zapewnienia dobrej komunikacji dla dzielnicy Gocław. Poprzedni tytuł tego samego autora był: Czym dojechać na Gocław? PO chce tramwaju, a PIS metra. Ja naprawdę rozumiem (jestem przecież publicystą), że tytuły gazetowe mają zawierać pewien skrót, niemniej jednak takie tytuły przystoją tabloidom, a nie poważnym gazetom. Niestety, gazeta ta pisze o problemach projektów warszawskich tylko w ten sposób, jakby kopiując myślenie nieprofesjonalnych działaczy miejskich i ekscytując się propagandą w jedną, bądź w drugą stronę.
niedziela, 02 lutego 2014
Autobusy „poligonowe”
No i patrzę na te dziwne przebiegi autobusów 135 i 311, które stały się dla mnie niedostępne. Na szczęście jeszcze mam siłę dojść do ronda Wiatraczna, bo przecież nie będę płacił pieniężnie i czasowo za te dziwne zygzaczki autobusu 135. Wychodzi jednak, że nie tylko ja marudzę (tak traktowane są moje ekspertyzy eksploatacyjne najczęściej), ale także mieszkańcy Gocławia. Mają oni fajne pomysły! Takie jak wprowadzenie tam autobusu 182, żeby sobie jechać potem na Trasę Łazienkowską.
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl