Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
niedziela, 24 lutego 2013
AKCJA MIASTO.PL
Nie tak dawno powstała witryna do publikowania problemów warszawskich z lokalizowaniem ich na planie miasta. Ma to służyć kojarzeniu ze sobą działań ludzi wokół ich rozwiązywania. Dla władz miasta i mediów powinna ona być nieprzebranym źródłem wiedzy eksploatacyjnej. Tak o samych problemach do rozwiązania, jak i u ludziach, którzy powinni być pomocni w tym dziele. Wydawać by się mogło, że działacze miejscy wszelkich odmian i dziennikarze rzucą się na tę możliwość. Nic z tych rzeczy! Kilka osób zaledwie stara się pokazać co widzi i robi w Warszawie. Dlaczego, skoro potrzebę takiego rozwiązania słyszę co jakiś czas w różnych miejscach?
czwartek, 21 lutego 2013
Michałów: wraca stare, czyli zygzaczek Kijowskiej itp.!
Na osławionym planie Geodezji z okresu schyłku czasów słusznie minionych, wraz z wielką Pragą Południe III, odkryłem kolejne dane, pozwalające wątpić w jakość zarządzania eksploatacją miasta Warszawy, a szczególnie jakością projektów, z których skleja się system. Na planie tym naniesiono przerywaną linią tak Trasę Tysiąclecia, jak też łuk ul. Kijowskiej prowadzonej wzdłuż toru linii obwodowej, aż do miejsca gdzie szerokość pasa kolejowego jest najmniejsza, aby go tam pokonać jak najkrótszym czyli najtańszym tunelem. A co poza tym to nieważne!
poniedziałek, 18 lutego 2013
Obszary MSI Utrata na Antoninowie i MSI Gocławek na Grochowie: super!
Jakie były przyczyny złego nazwania dzielnicy Praga Pd. zamiast Grochów, a w związku z tym dzielnicy drugiej Praga Pn. zamiast Praga – dalsze rozważania. Prowadzą głębiej. Możliwe są tylko dlatego, że przypadkiem kiedyś kupiłem mapę Pragi Południe trzeciej wydanej przez Wydział Geodezji i Gospodarki Gruntami ok. 1987 r. Sam tytuł był bardzo urzędowy i kazał się domyślać, że mapa ta jest wzorcowa. Mapa ta była powieszona w czasie spotkania w Kici Koci i z kilkoma osobami mogliśmy się jej przyjrzeć.
środa, 13 lutego 2013
25 lutego - data kamionkowsko-grochowska
Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe i Dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych mają przyjemność zaprosić na spotkanie poświęcone rewitalizacji społecznej terenów Kamionka i Grochowa objętych programem rewitalizacji.
piątek, 08 lutego 2013
Dlaczego Grochów a nie Praga Południe w Kici Koci.
W sobotę 2 lutego spotkaliśmy się z inicjatywy Cezarego Polaka w nowym centrum kulturalnym Grochowa Kicia Kocia w dawnej kotłowni osiedlowej przy Garibaldiego (czy wszyscy wiedzą kto to jest?), w bezpośredniej bliskości ronda Wiatraczna. Pytanie zasadnicze od ponad dwóch lat jest stawiane przez nas wraz z upowszechnianiem wiadomości jak to naprawdę było.
poniedziałek, 04 lutego 2013
Nasze kotłownie: Kicia Kocia - w centrum Grochowa-nie-Pragi-Pd.
Małe kotłownie jednak przewijają się przez moje życie stale. Początkowo nasze dwa bloki na Białowieskiej ogrzewała mała kotłownia w piwnicy bloku nr 19. Nie było wtedy innych bloków w pobliżu. Zsyp węgla czy koksu znajdował się od strony łąki, jaką była początkowo ta ulica. Na bloku zawieszono żurawik, który jakoś pomagał w pracy w opuszczaniu rzeczy do piwnicy. Długo jeszcze był on na swoim miejscu. Bloki najpierw podłączono do sieci lokalnej kotłowni na rogu ulic Zgierskiej i Darłowskiej. Zaczęła się epoka czarnego śniegu i pyłu np. między szybami okien.
piątek, 01 lutego 2013
Jutro w Klubokawiarni Kicia Kocia
... czyli w dawnej kotłowni przy ulicy Garibaldiego. O nazwie Grochów dla dzielnicy nazwanej błędnie Pragą Południe. Mimo dobrego projektu...
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl