Kategorie: Wszystkie | Edukacja | Regionalne
RSS
niedziela, 26 lutego 2012
Czytajmy wszystko tutaj.
Jeśli chcemy mieć pełną świadomość co to jest Grochów (nawet do Waterloo porównują niektórzy) trzeba czytać tutejsze teksty jak książkę. Na ogół nie odnoszą się one do bieżących wydarzeń, za to analizują historię i współczesność dzielnicy. Cieszymy się z wczorajszej informacji, że po wczorajszej rekonstrukcji bitwy grochowskiej (akurat dokładnie w rocznicę 181.) podziękowania złożono burmistrzowi Grochowa.
wtorek, 21 lutego 2012
Projektujemy herb Grochowa
Jak już ustaliliśmy herb Grochowa to nie herb Pragi, jak i Grochów Pragą żadną nie jest. Po prostu bywał tak nazywany przez lenistwo i manipulacje związane z nawykami. Mylone są też poziomy nazewnictwa, gdzie wszystkiego podstawą powinna być historia terenu. I tak samo jest z herbami. Wmawianie, że Grochów ma ten sam herb co Praga to jest wmawianie, że ma on tę samą historię i że prawidłowe jest rozlewanie nazw w nieskończoność, jak to za komuny było.
czwartek, 09 lutego 2012
Stadion nasz widziałem ogromny!
Onego czasu widziałem, oczyma wyobraźni. Sport specjalnie mnie nie wzrusza, natomiast coś tak dużego w mojej dzielnicy nie może ujść uwadze. W końcu dużo też słychać mimochodem o tym jak to już niedługo... Sztuczne ognie, muzyka, reflektory... I co dalej?
Tagi
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl