Blog > Komentarze do wpisu
Setna rocznica Niepodległości bez Paderewskiego?
Zwracam się tym razem do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz i burmistrza Tomasza Kucharskiego, którzy od lat udają, że niczego nie piszę na żaden temat (nawet mnie nie ma) i podobno są świetni jako zarządcy Warszawy... Wasi ludzie, którzy wypisują do mnie różne absurdalności (na wasze polecenie) lub starają się nie dopuszczać do Was moich pism robią najgorszą robotę, bo powodują trwanie wszelkich błędów. Ich rozwiązanie bywa niemożliwe, a jeśli już to zawsze zbyt późno i w zdeformowanej formie. Eksperci zamieszkali na obszarze powinni być znani i wykorzystywani przez władzę, a nie lekceważeni. Władza ma służyć prawdzie i jakości na niej opartej, a nie swoim manipulacjom wyborczym.

Przypominam więc, że jest potrzeba przywrócenia nazwy w formie Park Paderewskiego, takiej jak przed wojną i długo po wojnie. Wypisywanie bzdur o tym, że wystarczy forma Park Skaryszewski im. Paderewskiego pokazuje, że autorzy nie mają pojęcia co się dzieje.

W Google widać np. nazwę park Skaryszewski im. Ignacego Jana, a w mowie potocznej i wszelkich ogłoszeniach używa się nazwy Park Skaryszewski w „gwarowatej”, fajniutkowej formie Skaryszak.

 Gdzie Paderewski?

Ulotka Święta Francji nie wspomina o Paderewskim jak i nigdzie indziej się nie wspomina, mimo kłamstw Ratusza, że wszystko w porządku...

Warto podkreślić, że Święto Francji związane jest z główną ulicą Saskiej Kępy (Park to też Saska Kępa) ul. Francuską i jej ciągiem: Paryską i Wersalską. Nazwy nadane dla upamiętnienia Traktatu Wersalskiego, w którym Ignacy Jan Paderewski odgrywał istotną rolę. Za rok 100 lat Niepodległości, dekomunizacja nazw wre, a tutaj dalej skutki niemiecko-komunowych zmian. Nota bene przystanek mógłby się nazwać Park Paderewskiego i teraz, ale ciągle próbuje się śledzić kolejność słów w nazwach urzędowych. Nie podejmuje się żadnych prób zmian nie wymagających zmian urzędowych wszystkiego.

 Park Skaryszewski 03 czy Park Paderewskiego 03?

Fot. Rafał Wodzicki: Przystanek też nazywa się Park Skaryszewski, przez co wmawiano długo, że dzisiejsze Kamionkowskie Pola Elekcyjne to jego nowa część. Tam daleko to przystanek autobusowy.... Nie można łatwo wybrać linii.

Jak dotąd nikt nie podjął tematu, który wyciągnąłem. Pełno jest takich, co starają się wmawiać, że „już się ludzie przyzwyczaili” i ma być źle, bo tak. Są to ci sami co często mają pretensje o drobiazgi. Wszystko wg swojego widzimisię. Gorzej z dbałością o jakość systemu eksploatacji, do którego nazwy też należą.

Przy okazji warto wspomnieć, że jest zupełnie bez sensu rozdzielanie przystanków tramwajowych i autobusowych w al. Waszyngtona. Zarówno trudno się przesiąść, jak i trzeba stawiać dwa razy tyle daszków. Za nasze pieniądze. Autobusy mogłyby tu wjeżdżać zresztą na tory, wzmocnione za te pieniądze.

 Paderewskiego w Warszawie

Fot. Rafał Wodzicki: ulica i przystanek Paderewskiego w Rembertowie. Pozostałość po samodzielnym bycie jako miasteczko...

Nota bene wg zasad przyjętych (być może wg mnie) – nazwy przystanków nie powinny dotyczyć długich ulic. Tu widać bardzo dobrze, że ul. Paderewskiego jest długa. Jest tam kilka przystanków. Ten powinien się nazwać Dziewiarska, albo Karolówka (jeśli na planie jest dobrze opisana ta okolica).

Lekceważenie wszystkiego, co piszę - przez władze miasta i działaczy, pokazują jakiej one są jakości. Jak wybieramy my... Jasne, że to i owo robią dobrze, ale to nie znaczy, że nie robią masy rzeczy źle. Nie ma z kim po prostu rozmawiać tam. Strategia tego nie przewiduje, żeby zepsute naprawiać, choć to wady prawdziwe.

RAFAŁ WODZICKI, ekspert eksploatacji

 

 niedziela, 24 września 2017, aph521

Polecane wpisy

Komentarze
2017/09/24 14:13:30
Całkowita zgoda - Paderewski w Warszawie powinien być.
Na marginesie wspomnę, że w Melbourne, gdzie I.J. Paderewski spedził zaledwie kilka tygodni, pozostał po nim trwały ślad - KLIK.
-
Gość: , *.adsl.inetia.pl
2017/09/24 16:16:29
Dzięki za taka wiadomość. Dołączyłem do naszego profilu na fb.... Park jest niby imienia Paderewskiego, ale tego się nie używa we ogóle.Opisałem to we wcześniejszych tekstach. Władze twierdzą, że nic się nie stało. Pozdrawiam
-
Gość: RJW, *.adsl.inetia.pl
2018/11/11 09:19:49
W kościele św. Łucji przy ulicy Paderewskiego w Rembertowie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Paderewskiemu.
(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl