Blog > Komentarze do wpisu
Dwa teksty o debacie w Gazecie Stołecznej
Z tego co wiem, tylko Gazeta Stołeczna opublikowała duże relacje o problemie nazewniczym w Warszawie i naszej dzielnicy przede wszystkim (Jarosław Osowski). Warto jednak zastanowić się nad używanymi tam sformułowaniami.

Nie jest właściwe napuszczanie znów na siebie dzielnic historycznych i sugerowanie, że nazewnictwo zależy jakoś od miejsca zamieszkania oraz przyzwyczajenia. Sposób nadawania nazw jest bardzo prosty i o tym nieraz pisałem.

Po to cały problem został wywołany, żeby doprowadzić sprawy do porządku. Jest to nasze dziedzictwo kulturowe, ale też eksploatacyjnie potrzebna jest spójność wszystkich systemów. Nieraz o tym pisałem.

Tymczasem do skrzynek wrzucono gazetkę "Dzielnica pragapld", gdzie po raz kolejny upowszechnia się urzędowo bałagan. Zaprażanie nieprawdą oczywiście. Nawet nie cytuję. I zderza się gazetka z debatą, która może być zaczątkiem właściwego podejścia i prac naprawczych.

Ulotka

Jedna z dziwacznych ulotek sugerujących, że eksploatacja ma wynikać z ankiet, a działki Waszyngtona są na Pradze....

Jak to jednak jest, że te sprawy, jak i sprawy metra i tramwaju na Gocław nie są przedmiotem poważnych rozważań? Bo za takie nie można uważać tego, co propagują panowie Jagodziński i Sitnicki razem z Urzędem. Tramwajarze też są wspaniali. Polemikę nawet proponują. Musiałem ją opublikować tutaj:

http://grochowniepragapd.blox.pl/2016/07/Za-sprawa-grupy-mieszkancow-Saskiej-Kepy-ktorzy.html

http://grochowniepragapd.blox.pl/2016/10/Spotkanie-w-ratuszu-w-sprawie-tramwaju-na-Goclaw.html

http://grochowniepragapd.blox.pl/2016/10/Tramwaj-na-Goclaw-czyli-kolejne-manipulacje.html

http://grochowniepragapd.blox.pl/2016/07/Kanal-Wystawowy-mamy-gdzies.html

O pokazaniu wplecenia w system tej linii nie ma tu ani słowa. Podobnie jak o absurdalnym projekcie metra "na Gocław".

wtorek, 20 grudnia 2016, aph521

Polecane wpisy

(C) Wszystkie prawa zastrzeżone. Katalog-blogow.pl